امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125790
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پارلمان اسپانیا هفته آینده طرح به رسمیت شناختن دولت فلسطین را به رأی می‌گذارد. این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پارلمان اسپانیا هفته آینده طرح به رسمیت شناختن دولت فلسطین را به رأی می‌گذارد. این رأی‌گیری نمادین بوده و الزامی برای دولت این کشور ایجاد نمی‌کند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، این طرح را حزب سوسیالیست که اپوزیسیون دولت به شمار می‌آید، به صحن پارلمان برده است. به نظر می‌رسد حزب حاکم، محافظه‌کار، هم در رأی‌گیری که روز سه‌شنبه انجام می‌شود، با این طرح موافقت کند.

پیش از این مجلس عوام انگلیس هم در رأی‌گیری نمادین، به دولت این کشور توصیه کرد فلسطین را به عنوان کشوری «هم مرز با اسرائیل» به رسمیت بشناسد. پارلمان ایرلند هم مصوبه‌ای مشابه داشته و دولت سوئد هم یک گام جلوتر گذاشته رسما اعلام کرد فلسطین را به رسمیت شناخته است. قرار است پارلمان فرانسه هم روز 7 آذر (28 نوامبر) طرحی مشابه و غیرالزام‌آور را به رأی بگذارد.

کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند با تصویب این لوایح، طرح دو دولتی را که اسرائیل و فلسطین را در کنار هم به رسمیت شناخته و تلویحا رژیم تل‌آویو را دستکم در مرزهای پیش از 1967 تثبیت می‌کند، پیش ببرند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها