امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125791
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه‌ بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز پنجشنبه و در ادامه تنش اوکراین، مسکو و کی‌یف هر یک دیگری را به نقض توافق آتش‌بس ...

به گزارش گروه‌ بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روز پنجشنبه و در ادامه تنش اوکراین، مسکو و کی‌یف هر یک دیگری را به نقض توافق آتش‌بس متهم کردند.

«آندری لیسنکو» سخنگوی شورای امنیت ملی اوکراین گفت: «ما علی رغم همه تلاش‌های روسیه برای شکستن توافق آتش‌بس امضاشده در مینسک، قصدی برای رها کردن آتش‌بس نداریم».

اظهاراتی که پاسخ سخنگوی وزارت خارجه روسیه را به همراه داشت. «الکساندر لوکاشویچ» با هشدار درباره هرگونه تلاش برای کنار گذاشتن آتش‌بس بین دولت اوکراین و مخالفان مناطق شرقی گفت: «نباید اجازه فروپاشی آتش‌بس داده شود چرا که این فاجعه‌ای برای اوکراین خواهد بود».

به گزارش رویترز، از سوی دیگر نماینده آمریکا در سازمان ملل که به برلین رفته و با وزیر خارجه آلمان دیدار داشته، درباره تحولات جاری اوکراین به روسیه هشدار داد. «سامانتا پاور» با اشاره به رایزنی‌ها با آلمان درباره اوکراین گفت: «ما به شدت از تشدید تنش نظامی به ویژه عبور تانکهای نظامی روس از مرز اوکراین، برآشفته شدیم».

این مقام ارشد آمریکایی افزود: «درباره اقدامات آتی باید بگویم که کارشناسان ما طی این هفته نشستی برگزار کرده و در آن درباره اقدام مشترک به منظور اعمال هزینه بیشتر روی روسیه(تحریم) گفتگو می‌کنند».

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها