امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125792
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
آفتاب شعبان میرانی وزیر سابق دفاع و نماینده حزب مردم پاکستان در مجلس ملی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: نباید ...

آفتاب شعبان میرانی وزیر سابق دفاع و نماینده حزب مردم پاکستان در مجلس ملی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: نباید به بهانه تحریم‌های بین‌المللی و حربه‌های مختلف واردات گاز از ایران را به تأخیر بیندازیم.

وی افزود: در همان زمانی که قرارداد خط لوله صلح بین پاکستان و ایران امضا شد تحریم‌های بین‌المللی وجود داشت و اوضاع چندان تغییر نکرده است.

میرانی تأکید کرد: مقامات پاکستانی و ایرانی برای تکمیل پروژه خط لوله صلح به توافق رسیدند و این پروژه بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است و نمی‌توان به بهانه تحریم‌های بین‌المللی و سایر موارد از اجرای آن صرف‌نظر کرد.

نماینده حزب مردم در مجلس ملی پاکستان خاطر نشان کرد:دولت قبلی با بررسی کامل قرارداد خط لوله صلح را امضا کرد و چنین تفاهم‌هایی به صورت آنی و در نظر گرفتن تمام موارد امضا نمی‌شود.

آفتاب شعبان میرانی ضمن انتقاد از دولت عنوان کرد: از یک سو با قطع گاز به مدت 4 ماه چرخ صنعت در پاکستان در حال فلج شدن است و از طرف دیگر دولت حاضر نیست با واردات گاز از ایران به این مشکل پایان دهد.

وی گفت: با اجرا نشدن پروژه خط لوله صلح نه تنها اسلام‌آباد و تهران ضرر کردند بلکه مردم پاکستان نیز به علت کمبود گاز به شدت در مضیقه هستند.

نماینده حزب مردم در مجلس ملی پاکستان تصریح کرد: با کمبود انرژی چطور انتظار داریم در زمینه‌های اقتصادی پیشرفت کنیم.

میرانی بیان کرد: نباید فراموش کنیم که ایران از دوستان قدیمی پاکستان است؛ این کشور اولین کشوری است که بعد از استقلال کشورمان را به رسمیت شناخت.

به گفته آفتاب شعبان میرانی، ایران در هیچ بحرانی پاکستان را تنها نگذاشته؛ چه زلزله باشد یا سیل همیشه مردم از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران بهره‌مند شده‌‌اند.

وی بیان کرد: روابط عمیقی بین مردم دو کشور وجود دارد و حتی زبان اردو از فارسی تأثیر پذیرفته و کلمات فارسی در آن زیاد دیده می‌شود.

میرانی با تأکید بر اشتراکات فرهنگی و اسلامی بین مردم دو کشور عنوان کرد: پاکستان و ایران نه تنها باید خط لوله صلح را تکمیل کنند بلکه باید با افزایش حجم مبادلات تجاری به سوی پیشرفت اقتصادی گام بردارند.

نماینده حزب مردم در مجلس ملی پاکستان گفت: پاکستان و ایران ظرفیت خوبی برای واردات و صادرات کالا دارند و باید راهکارهای مناسبی برای استفاده از این ظرفیت در نظر گرفته شود.

وی افزود: گسترش روابط تجاری باعث ارتباط نزدیک‌تر بین بازرگانان دو کشور می شود و این امر شکوفایی اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

میرانی اظهارداشت: روابط پاکستان و ایران نباید فقط به پروژه خط لوله صلح یا گسترش روابط تجاری محدود شود زیرا دو کشور ظرفیت‌های زیادی برای همکاری در تمام زمینه‌ها دارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها