امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125796
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب منطق قرآن در برخورد با یهود و نصارا اظهار کرد: این اثر در چهار فصل تدوین شده که ...

محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب منطق قرآن در برخورد با یهود و نصارا اظهار کرد: این اثر در چهار فصل تدوین شده که فصل نخست به کلیات می‌پردازد و طرح، فرضیه‌ها، مفهوم‌شناسی واژگان و گفته‌های مفسران در این فصل گنجانده شده است.

وی خاطرنشان کرد: فصل دوم با عنوان برخورد قرآن با کتب و متون مقدس یهود و نصارا مشتمل بر تورات و انجیل در این فصل اشاره شده است و مطالبی در زمینه اینکه آیا تورات و انجیل تحریف شده و مباحثی این چنینی در این فصل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به فصل سوم این کتاب با عنوان منطق قرآن در برخورد با عقاید و باورهای یهود و نصارا گفت: پذیرش عقاید درست و مشترک و برجسته کردن آنها و گوشزد کردن خطاهای اعتقادی و پاسخ به برخی از شبهات این فصل را تشکیل داده است.

وی خاطرنشان کرد: فصل چهارم منطق قرآن در برخورد با اخلاق و رفتار یهود و نصارا بوده که در تایید و تمجید کارها و صفات پسندیده یهود و نصارا است.

روحانی ادامه داد: تعلق پاداش به رفتار نیک و شایسته یهود و نصارا و گوشزد کردن خطاهای اخلاقی و رفتاری یهود و نصارا در این فصل از ویژگی‌های ممتاز این اثر است.

وی یادآور شد: قرآن کریم نزول تدریجی دارد و در زمان پیامبر اکرم(ص) و با توجه به ویژگی‌های جامعه آن روز و در برخی موارد در پاسخ به حوادث و رویدادهای آن زمان نازل شده است.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب تصریح کرد: بی‌تردید قرآن کریم درباره دو گروه یهود و نصارا مطالب زیادی را بیان کرده، قرآن با توجه به نقش هدایتگری نسبت به همه مردم بر اساس آیاتی دعوت خود را به همه گروه‌ها ابلاغ کرد، رفتار قرآن با همه گروه‌های مختلف در دوره‌های مختلف و با توجه به شرایط حاکم متفاوت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: قرآن در چگونگی برخورد با یهود و نصارا دارای شیوه‌های گوناگونی است و این تفاوت از تنوع مسائل و موقعیت‌های مختلف در آن زمان ناشی می‌شود، این کتاب در واقع درصدد است که منطق برخورد با یهود و نصارا را به صورت فصل‌بندی به مخاطبان عرضه کند.

کتاب «منطق قرآن در برخورد با یهود و نصارا» در 328 صفحه تالیف شده و در آینده‌ای نزدیک به همت نشر ادیان وابسته به دانشگاه ادیان و مذاهب منتشر می‌شود.
انتهای پیام/78003/ذ30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها