امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125800
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم دومین سالگرد تأسیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم دومین سالگرد تأسیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ امروز پنج‌شنبه 22 آبان‌ماه با حضور سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه تهران بزرگ و رحیم قربانی رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمدرسول‌الله(ص) برگزار شد.

رحیم قربانی رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) با اشاره به وجود خلأ معنوی و قرآنی در تهران اظهار داشت: دو سال گذشته یعنی 22 آبان سال 1391 با توجه به خلأهای موجود معنوی و قرآنی در سطح تهران با وجود نهادها و سازمان‌های بسیاری که در عرصه های مختلف قرآنی فعالیت می‌کردند احساس شد که بسیج و سپاه هم باید وارد عرصه شده تا قدم‌های مؤثری در زمینه گسترش فرهنگ قرآنی برداشته شود. بر همین اساس، با همکاری مسئولان مختلف سپاه تهران به ویژه سردار کاظمینی، سازمان قرآن و عترت بسیج محمد رسول‌الله فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در نقطه ابتدایی فعالیت‌های قرآنی بسیجیان هستیم، ادامه داد: با روحیه بسیجی توانستیم گام‌هایی برای ترویج فرهنگ قرآن و عترت در تهران برداریم، اما معتقدیم با همت مسئولان سپاه و بسیج می‌توان قدم‌های بلندتری برداشت.

وی با بیان اینکه هم اکنون تنها 5 درصد از ظرفیت و استعداد بسیجیان شکوفا شده اما با این وجود سازمان قرآن و عترت در بین نهادهای قرآنی زبانزد است، ادامه داد: به لطف الهی هم‌اکنون سازمان قرآن و عترت بسیج محمد رسول‌الله یکی از نهادهای عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شده که این امر نشانگر فعالیت‌های مؤثر این سازمان برای ترویج فرهنگ قرآنی است.

*دومین یادواره شهدای قرآنی 9 دی‌ماه برگزار می‌شود

قربانی با اشاره به اینکه شناسایی و معرفی خانواده‌های قرآنی یکی از مهمترین اقدامات ما است، گفت: سال گذشته نخستین یادواره سوره‌های سرخ را برگزار کردیم و هم‌اکنون نیز با شناسایی خانواده‌های شهدای قرآنی می‌خواهیم دومین دوره این یادواره را با عنوان «شهدای قرآنی پرچمدار بصیرت» را در روز 9 دی‌ماه برگزار کنیم.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) با بیان اینکه توانمندی‌های نیروهای بسیج و انس آنها با قرآن در سطح مطلوبی نیست، ادامه داد: وضعیت قرآنی بسیجیان در حد انتظار نیست، به همین جهت ما طرح ریشه‌کنی بیسوادی قرآنی در شهر تهران را اجرایی کردیم.

وی با اشاره به رویکرد قرآنی مقام معظم رهبری گفت: فعالیت‌های ما در راستای تحقق مطالبات و رویکردهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه‌های قرآنی است، به همین دلیل راهبردی کردن فعالیت‌های قرآنی، روش‌های انس با قرآن، راهکارهای تحقق سبک زندگی قرآنی و نهضت قرآن‌آموزی را در سازمان قرآن و عترت بسیج محمد رسول‌الله پیاده کردیم تا از این طریق با همت فعالان قرآنی و بسیجیان بتوانیم به مطالبه رهبری جامه‌عمل بپوشانیم.

قربانی با بیان اینکه مهمترین راه هدایت بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی است، گفت: ما با همت بسیجیان، شجره طیبه را استوار می‌کنیم تا در تمامی شرایط حتی تحریم و عدم پشتیبانی در پناه قرآن به نتایج قابل‌قبولی دست یابیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها