امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125801
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ـ گروه هنر: حسین نیرومند، رئیس دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در غرفه

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ـ گروه هنر: حسین نیرومند، رئیس دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در غرفه < strong>پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات حضور یافت و پاسخگوی برخی از سوالات بود.

نیرومند در پاسخ به ارزیابی وضعیت هنری کشور اظهار داشت: «تقریباً در تمام دوره‌های وزارت ارشاد شاهد قصور و تقصیر در حمایت از جریان‌های اصیل و انقلابی بوده‌ایم. و این برمی‌گردد به یک تحلیل و نظریه‌ای که سیاست‌مدارانی که به حوزه فرهنگ وارد شده و مدیر فرهنگی می‌شوند می‌گویند که ما حزب‌الله را که داریم؛ حالا هوای آن طرف را داشته و آنها را جذب کنیم. نیروهای متعهد انقلابی که جذب شده خدایی هستند، در نتیجه از ابتدای انقلاب یک بی‌توجهی به بچه‌های انقلابی شده است و با این تحلیل که باید گروه‌های معاند را تبدیل به خاکستری کنیم و خاکستری را تبدیل به همراه کنیم و این باعث شده که همیشه گرایش عمده وزارت ارشاد و نهادهای فرهنگی ما اینگونه باشد.»

عضو هیات مدیره سازمان فرهنگی هنری شهرداری در ادامه ضمن اشاره به سیاست جذب حداکثری در ایام فتنه 88 اظهار داشت: «به طور مثال شما فتنه را در نظر بگیرید، یک دفعه متوجه شدیم که یکسری از هنرمندانی که بچه‌های انقلاب بودند یکم گرایش پیدا کردند به ماجرای فتنه. تا دیدند اینها گرایش پیدا کردند، یکدفعه حمایت‌ها شروع شد تا اینها را از دست ندهند. کار خوبی هم است. ولی الان چی؟ الان کسی به فکر این بچه‌ها هست که توی فتنه علیه فتنه‌گران حضور داشتند کسی به آنها عنایت می‌کند؟ اصلاً مشی معمول حوزه فرهنگی ما متأسفانه بی‌توجه به نیروهای خودی است، است یعنی اصلاً سیاست فرهنگی ما این طور شده است.»

 

این هنرمند پیشکسوت در ادامه اظهاراتش در بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ضمن غریب دانستن فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: «نوعی بی توجهی غیرمعمول سال‌هاست که متوجه بچه‌های انقلاب است و حال در مقاطعی این خیلی با صراحت بیشتری نمود پیدا می‌کند. ممکن است رسانه ای به سمتی برود یا ابزاری باشد برای آن کسی که پشت رسانه قرار دارد، و او هم تمایلی نداشته باشد که بچه‌های اینچنینی دیده شوند. من گله ای از این تیپ آدم‌ها ندارم ولی گله دارم از رسانه‌هایی همانند رسانه ملی. گله دارم از رسانه‌هایی که نان نظام را می‌خورند ولی به بچه‌های انقلاب بی‌توجه هستند. آنجا است که باید پیگیری کنیم که چه اشکالی هست که رسانه ملی ضریب خیلی کمی به هنرمندان انقلابی می‌دهد. یعنی در رسانه ملی بروید و مجموعه کتاب‌هایی  که در یکی دو سال اخیر دارند آدم می‌آورند و صحبت می‌کنند به خصوص حوزه‌های هنری، ببینید چه کسانی را برای صحبت آورده اند و چه کسانی را چهره کردند؟ آنجاست که باید ببینیم که اشکال چی هست که این اتفاق ناگوار می‌افتد.»

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال از مشغله ها و دغدغه های این روزهایش اظهار داشت: «من در دفتر راه نشستم و جوان‌ها دارند کار می‌کنند و من از کار آنها لذت می‌برم. اگر مایل باشند انتقال تجربه هم صورت می‌گیرد تا یکسری کمک فکری شود.»

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار