امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125805
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
«حسن محمدی» مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با انتقاد از قطع بیمه ...

«حسن محمدی» مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با انتقاد از قطع بیمه فعالان قرآنی اظهار داشت: تنها خدمت ملموسی که به مؤسسات و خانه‌های قرآن و به طور کلی فعالان قرآنی می‌شد، بیمه بود که متأسفانه عضوگیری در آن از سال گذشته متوقف شده است.

مسئولان از ارائه حداقل خدمات به فعالان قرآنی دریغ می‌کنند

وی با اشاره به جایگاه مؤسسات در توسعه فرهنگ قرآنی، افزود: مؤسسات قرآنی بازوان توانمندی برای گسترش فرهنگ قرآنی هستند؛ آنها با انگیزه معنوی و کمترین توقع در حوزه‌ قرآنی فعالیت می‌کنند بنابراین انتظار می‌رود مسئولان نیز خدمات قابل توجهی به آنها ارائه دهند اما متأسفانه آنها در کوچک‌ترین خدمتی که همان بیمه فعالان قرآنی است، کم‌کاری می‌کنند و این خدمات را از فعالان قرآنی دریغ کرده‌اند.

محمدی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی مهم‌ترین مسأله دنیای امروز است، گفت: با توجه به اینکه مفاهیم قرآنی باید محور فعالیت‌های فرهنگی ما باشد شایسته است که فعالان قرآنی که در توسعه امور قرآنی پیشرو هستند بیشتر مورد توجه قرار گیرند. 

جامعه قرآنی منتظر راه‌اندازی صندوق حمایتی مجزا

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری درباره فعالیت‌های جامعه قرآنی، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که کاری که فعالان قرآنی انجام می‌دهند یک حرکت راهبردی است؛ این فرموده ایشان از بار معنایی خاصی برخوردار است چرا که امور راهبردی فعالیت‌هایی است که با اصول نظام هم‌راستا بوده و نبود آن به نظام خدشه وارد می‌کند بنابراین این نکته کلیدی جایگاه فعالان قرآنی را در جامعه مشخص می‌کند.

محمدی به وعده وزیر ارشاد درباره تشکیل صندوقی جداگانه برای حمایت از فعالان قرآنی اشاره کرد و افزود: تشکیل صندوق حمایت از فعالان قرآنی به تصویب رسیده است. بر اساس تصویب این صندوق دیگر صندوق حمایت از فعالان قرآنی از صندوق هنرمندان و نویسندگان تفکیک می‌شود.

اختصاص حدود 3 میلیارد تومان برای تشکیل صندوق حمایت از فعالان قرآنی

وی ادامه داد: تصویب تشکیل صندوقی مجزا برای فعالان قرآنی اقدامی قابل تقدیر است اما انتظار ما این بود که مسئولان تا پیش از افتتاح این صندوق از فعالان قرآنی حمایت کرده و بیمه و عضویت‌گیری آنها را قطع نمی‌کردند.

مدیر عامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور با اشاره به کم‌توجهی مسئولان نسبت به تشکیل صندوق حمایت از فعالان قرآنی، گفت: برای تشکیل این صندوق، شورای توسعه فرهنگ قرآنی و وزارت ارشاد اعلام آمادگی کردند و قرار است هر کدام حدود یک‌ونیم میلیارد تومان بودجه برای این منظور اختصاص دهند.

فعالان قرآنی قربانی تأخیر در تشکیل صندوق حمایتی هستند

وی به لزوم پیگیری مسئولان برای تشکیل و افتتاح صندوق حمایت از فعالان قرآنی اشاره کرد و افزود: مؤسسات و فعالان تنها قرآنی قربانی کم‌کاری مسئولان و تأخیر در تشکیل این صندوق هستند بنابراین امیدواریم مسئولان در روند تشکیل صندوق حمایت از فعالان قرآنی تجدید نظر کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها