امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125812
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بعد از انتشار «از صاعقه تا باران» که در چاپ اول آن «یاقوت شکسته» نام داشت، سیدحسن ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بعد از انتشار «از صاعقه تا باران» که در چاپ اول آن «یاقوت شکسته» نام داشت، سیدحسن حسینی در یادداشتی به تمجید از این مجموعه و شاعرانگی سهرابی‌نژاد پرداخت. متن این یادداشت به شرح ذیل از نظر می‌گذرد:

«یاقوت شکسته‌ات» را خواندم. از تو چه پنهان از خدا که پنهان نیست، گهگاه نم اشکی هم فشاندم. تو از آن شاعرانی هستی که شعرشان بیش از همه چیز و همه کس به خودشان شباهت دارد. مجموعه‌ات مرا یاد ارزش‌ها و روزها و سوزهایی انداخت که کم کم می‌روند تا در هجوم انبود نامردمی‌ها مدفون شوند. مجموعه تو تلنگری است به آنهایی که حافظه تاریخی‌شان مستعد مخدوش شدن است.

شعر زنده مثل عضو زنده، تپش و فراز و فرود دارد. تو سربلند باش که شعرت زنده است. شعرهای یکدست و بی عیب و ایراد و بی حس و حال را من در «براده‌ها» به دندان مصنوعی تشبیه کرده‌ام. شعر تو فراز و فرود دلنشینی دارد چون به «عصب» متصل است. موفق و موید باشی و خودت و دیگران هم بدانند که در ید بیضا هم همه انگشت‌ها یکدست نیستند.

روح و روان و زبان یکدست تو به شعر و شعارهای مقدس وفادار مانده است. اگر شعر گفته‌ای، شاعرانه و زیباست و اگر شعار داده‌ای، مردانه و مستحکم است و ما در روزگاری زندگی می‌کنیم که سخت محتاج ذره‌ای زیبایی و مردانگی هستیم. من مجموعه‌ات را می‌خرم و با افتخار به دانشجویانم هدیه می‌کنم.
سیدحسن حسینی
12 خرداد 1378

این نامه در مقدمه کتاب «از صاعقه تا باران» محمدرضا سهرابی‌نژاد نوشته شده است. نام اول این کتاب «یاقوت شکسته» بود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها