امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125819
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار موسیقی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران و استاد موسیقی سنتی با حضور در غرفه

به گزارش خبرنگار موسیقی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران و استاد موسیقی سنتی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص شرایط حال حاضر موسیقی گفت: در حال حاضر تحلیلی از شرایط موسیقی می‌توانم ارائه کنم این است که موسیقی دچار سینه پهلو شده است و امیدواریم بالاخره به این بیمار رسیدگی شود.

وی افزود: یک سال اندی است که حضور آقای جنتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گذرد اما هنوز ارکستر سمفونیک تشکیل نشده و برگزاری کنسرت‌ها نیز در تهران هزینه‌های بسیار سنگینی دارد و برای 80 درصد خوانندگان امکان برگزاری کنسرت نیست.

مختاباد ادامه داد: تولید سی‌دی موسیقی در حال حاضر شاید به تعداد انگشتان دست باشد و این افت شدید موسیقی در بخش‌های مختلف در نهایت به ضرر فرهنگ و هنر است.

این استاد موسیقی کشورمان همچنین در خصوص قیمت بالای کنسرت‌های موسیقی که باعث می‌شود بسیاری از مردم از آن بی‌بهره بمانند، گفت: در این موضوع یک طرف قضیه قیمت بالای کنسرت‌ها است اما طرف دیگر هنرمندی است که وقتی می‌خواهد کنسرت بدهد باید 3 ماه تمرین کند و 25 موسیقدان حرفه‌‌ای را باید به کار گرفت که آنها باید 3 ماه زندگی خود را برای این کار بگذارند و طبیعتاً آنها نیز باید دستمزد خود را بگیرند و حتی سالن تمرین نیز هزینه‌های زیادی دارد که همه اینها برعهده هنرمند است و هنرمند مجبور است هزینه‌های خود را در کنسرت جبران کند و علاوه بر همه اینها تبلیغات کنسرت‌ها را داریم که تبلیغات نیز هزینه سنگینی دارد که هنرمند باید برای کنسرت خود آن را بپردازد.

این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: قیمت سالن برای کنسرت‌های موسیقی از قیمت سالن در لندن و نیویورک هم بیشتر است و به طور متوسط اگر یک هنرمند بخواهد کنسرتی را در تهران برگزار کند هر شب بالغ 60 تا 70 میلیون تومان هزینه آن است و در این شرایط وزارت ارشاد با تخصیص یارانه به هنرمندان باید از آنها حمایت کند.

وی تأکید کرد: یک هنرمند موسیقی غیر از تولید آلبوم، برگزاری کنسرت و آموزش کار دیگری ندارد تا انجام دهد و اگر نتواند این کارها را انجام دهد طبیعتاً‌ با مشکل مواجه است و در این شرایط وزارت ارشاد و دولت باید با تخصیص یارانه به کمک هنرمندان بشتابد تا هنرمندان بتوانند در شهری که هر روز قیمت‌های آن بالاتر می‌رود هزینه‌های زندگی خود را تأمین کند.

مختاباد در ادامه بیان داشت: رسانه های تأثیرگذاری مانند پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; که صفحه فرهنگ و هنر آنها تأثیرگذار است و مخاطبان بسیار زیادی دارد باید از مسئولان سؤال کند چرا قیمت سالن‌های کنسرت اینقدر بالا است و این در شرایطی است که این سالن‌ها استاندارد هم نیستند اما اجاره‌های آنها سر به آسمان می‌زند.

این خواننده در پاسخ به این سؤال که آیا به دلیل مشکلات مربوطه به هزینه‌های سالن در کشورمان است که هنرمندان کنسرت‌های متعددی در خارج از کشور برگزار می‌کنند، گفت: یک سوی قضیه قطعاً نبود امکانات، عدم سیاست‌گذاری درست و هزینه‌های سرسام‌آور سالن‌های کنسرت است اما سوی دیگر ماجرا این است که وقتی بنده می‌خواهم کنسرتی برگزار کنم به هیچ‌عنوان مطمئن نیستم 3 شب کنسرت من در تهران و یا 4 شب کنسرتم در شهر شیراز برگزار خواهد شد یا خیر. در حالی که وقتی من برای کنسرت در اروپا برنامه‌‌ریزی می‌کنم مطمئن هستم که در چه تاریخی، در کدام شهر کنسرت‌هایم برگزار می‌شود اما متأسفانه ما در این رابطه از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی می‌کنم اما 2 ساعت مانده به اجرا به یکباره کنسرت لغو می‌شود.

مختاباد همچنین در پاسخ به این سؤال که موسیقی ایران پس از انقلاب در دهه هفتاد یک دهه طلایی را سپری کرد که چهره‌های جدیدی در موسیقی پاپ معرفی شدند و اساتید موسیقی سنتی نیز آلبوم‌های موفقی روانه بازار کرده و آیا دوباره آن سال‌های طلایی تکرار خواهد شد یا خیر، گفت: برخی از مشکلات دست هنرمندان نیست و باید سیستم آنها را برطرف کند و باید با یک برنامه‌ریزی درست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کاری کند تا دوباره شاهد آن دهه طلایی باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها