امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12582
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی سلیمانی درباه مجموعه شعر جدیدش گفت: کتاب «شب گریه‌های مولانا» مجموعه 34 غزل و بیشتر شامل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی سلیمانی درباه مجموعه شعر جدیدش گفت: کتاب «شب گریه‌های مولانا» مجموعه 34 غزل و بیشتر شامل اشعار آیینی است. این کتاب جزء اولین آثار از مجموعه کتاب‌های حلقه «اتفاق» که توسط حوزه هنری تهران تولید و توسط سوره مهر منتشر شده است.

این شاعر در ادامه گفت: بیشتر شعرهای این کتاب را بین سال‌های 88 تا 90 سروده‌ام و سعی کردم که نگاه نویی در اشعار این کتاب داشته باشم و از نگاه مرسومی که در شعرهای آیینی است فاصله بگیرم و همراه با اتفاق‌های شاعرانه باشد تا ذکر روایات.

سلیمانی در پاسخ به این سئوال که این نگاه نو در اشعار آیینی یعنی چه اظهار داشت: هم اکنون ادبیات آیینی ما چند گونه شده است. یک دسته اشعاری است که سفارش نویسی است و شعرهایش مناسب هیات‌های مذهبی و مراسم عزاداری‌ها است که در نوع خودش کار ارزشمندی است، ولی به نظر من صرف پرداختن به این اشعار معمولا شاعر را از هویت شعری خود دور می‌کند و بیشتر منظومه نویسی است تا شعر.

وی افزود: در این گونه اشعار روایت‌ها و مدایح را به نظم در می‌آورند که در جای خودش ارزشمند است ولی من در این کتاب سعی کرده‌ام بیشتر شعریت را داشته باشم تا پاورقی خوردن و اشاره مستقیم به آیات و روایات و نگاه دیگرگونه‌ای به ائمه علیهم الاسلام و اتفاقات تاریخ اسلام داشته‌ام.

علی سلیمانی شاعر جوان برگزیده جشنواره‌های مختلف ادبی از جمله جشنواره شعر فجر، جشنواره جهانی صلح لبنان، جشنواره شعر جوان، شب‌های شهریور، جوان ایرانی و ... است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها