امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125822
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
امیر مسعود شهرام‌نیا، مدیر عامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

امیر مسعود شهرام‌نیا، مدیر عامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره حضور ایران در نمایشگاه تجاری مالزی و نمایشگاه استانبول به خبرگزار فارس گفت: حدود چهار سال است که نمایشگاهی وابسته به سازمان تجارت کشورهای اسلامی شکل گرفته که این نمایشگاه دو سال اخیرش را در کوالالامپور مالزی برگزار شده و به جهت اینکه نقطه ارتباط کشورهای اسلامی است و همچنین موضوعات حوزه نشر اولویت قرار می‌دهد،‌برای ایران مهم است.

وی در ادامه افزود: در ایام نمایشگاه کتاب تهران رئیس نمایشگاه تجاری مالزی از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد و رسماً از ما دعوت کرد که در نمایشگاهشان شرکت کنیم ما چون تجربه خاصی نداشتیم امسال خیلی محدود در این نمایشگاه حضور یافتیم ولی با زحمت‌های آژانس ادبی غزال و محوریت حضور ایرانیان در آنجا، در این نمایشگاه حضور یافتیم و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی نیز امسال به شکل محدود با یک غرفه 20 متری شرکت و کار معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را انجام داد.

*تفاهم‌نامه مبادله غرفه رایگان ایران و مالزی منعقد می‌شود

شهرام‌نیا با تأکید بر اینکه این نمایشگاه فرصت خوبی برای برقراری تعامل در دنیای اسلام بوده براساس دیدارهایی با معاون‌ وزیر فرهنگ مالزی و دیگر کشورها گفت: صحبت‌هایی درباره حضور ناشران مالزیایی در نمایشگاه کتاب تهران صورت شده و توافقی نیز مبنی بر مبادله غرفه رایگان کتاب تهران و کوالالامپور صورت گرفته و امیدواریم منجر به امضای تفاهم نامه بشود.

وی با بیان اینکه ایران با خیلی از کشورهای دنیا تفاهم نامه غرفه رایگان دارد و فضایی در اختیار دیگران قرار گرفته و در مقابل فضایی از نمایشگاه دیگر کشورها دریافت می‌کند، گفت: احتمال زیاد سال آینده برای نمایشگاه کتاب مالزی این اتفاق می‌افتد چرا که نمایشگاه کوالالامپور 10 روز پیش از نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود، بنابراین ما آمادگی در اختیار قرار دادن امکانات به مالزیایی‌ها را داریم.

*تفاهمات خوبی با مسئولان نمایشگاه کتاب استانبول داشتیم

وی درباره نمایشگاه کتاب استانبول و حضور ایران در این نمایشگاه توضیح داد: تُرک‌ها در حوزه نشر خیلی خوب کار می‌کنند، چند سالی است که بازیگر فعال صنعت نشر شده‌اند و به طبع نمایشگاه کتاب استانبول نیز به یکی از نمایشگاه‌های مهم منطقه تبدیل شده است خوشبختانه ما با دوستان نمایشگاه کتاب استانبول تفاهم خوبی انجام دادیم البته مبادله غرفه رایگان هنوز نداریم چون شرکت ایرانیان و ترک‌ها یکی نیست اما امسال یک همکاری با مجموعه انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و همینطور مجموعه انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان شکل گرفت و با مشارکت اینها در غرفه برنامه‌های خوبی برگزار کردیم، چند برنامه رونمایی و نشست با ناشران ترک نیز صورت دادیم.

شهرام‌نیا یادآور شد: بخش بین الملل نمایشگاه استانبول دیروز اتمام یافت و دوستان ما به ایران بازگشتند و ظرف دو ـ سه روز آینده اخبار بهتری از این نمایشگاه خواهیم داشت، اما مجموعاً نمایشگاه موفقی بود.

*12 نمایشگاه داخلی و خارجی دیگر تا پایان سال

شهرام‌نیا درباره برنامه‌های آتی خود در مؤسسه نمایشگاه‌ها توضیح داد: یکی از مشغله‌های اصلی ما نمایشگاه‌های استانی است که تا پایان سال 12 نمایشگاه دیگر برگزار خواهیم کرد، الان در شهر رشت و استان البرز نمایشگاه کتاب دایر است هفته آینده یکی از نمایشگاه‌های بزرگ ما در استان فارس و خراسان جنوبی،‌ کهکیلویه و بوشهر آغاز به کار می‌کند خوشبختانه امسال این اتفاق افتاد تا از اتحادیه ناشران کمک بگیریم البته فعلا نمایشگاه‌ها کوچکتر است تا در آینده بیشتر و با کیفیت‌تر شود. نمایشگاه‌های خارجی برنامه‌ریزی شده نیز شامل فرانکفورت، دوحه قطر، دهلی نو هندوستان و بیروت خواهد بود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب پاریس و بولونیا نیز به زودی برگزار خواهد شد اما تکلیف نمایشگاه کتاب لندن و قاهره هنوز مشخص نیست، گفت: امسال در نمایشگاه قاهره حضور نخواهیم داشت. امسال امیدواریم نمایشگاه کتاب تهران با نظم بیشتری برگزار شود چرا که ما هم مسئولیت دبیرخانه نمایشگاه را برعهده داشتیم طبیعتاً در ماه‌های آینده بر شدت و غلظت برنامه‌ها افوزده شود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها