امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125824
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
جواد شمقدری رئیس سابق سازمان سینمایی عصر روز پنج‌شنبه با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با

جواد شمقدری رئیس سابق سازمان سینمایی عصر روز پنج‌شنبه با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به ساخت سریال «انقلاب دوم» با محوریت تسخیر لانه جاسوسی در سه فصل و یک فیلم سینمایی با این مضمون گفت: من سال 83 که یک سریال ساختم تاکنون هیچ کاری انجام نداده‌ام و پس از طوفان شن نیز 19 سال است هیچ فیلم سینمایی نساخته‌ام که قصد دارم سریال «انقلاب دوم» را در خصوص تسخیر لانه جاسوسی بسازم و یک فیلم سینمای نیز در این خصوص کار خواهم کرد.

وی افزود : در واقع از خرداد 74 به بعد من موفق به ساخت فیلم سینمای نشده‌ام و قصد داریم با ساخت «انقلاب دوم» به عرصه سینما برگردم.

شمقدری خاطرنشان کرد: محوریت «انقلاب دوم» وقایعی است که منجر به تسخیر لانه جاسوسی شد و این مقطع از انقلاب اسلامی را که همه فکر می‌کنیم درباره آن خیلی می‌دانیم اما هیچ اطلاعاتی نداریم را قصد دارم به تصویر بکشم و منبع ساخت فیلم نیز اسنادی است که از لانه جاسوسی بیرون آمد و خاطراتی که افراد مختلف نقل کردند و این سریال و فیلم سینمایی آن کاملاً‌ براساس وقایع تاریخی و مستندات ساخته خواهد شد.

این کارگردان سینمای ایران ادامه داد: وقتی این سریال ساخته شود اتفاقاتی در تاریخ معاصر ایران نشان داده خواهد شد که فکر می‌کنم برای مخاطب به خصوص نسل جوان بسیار جذاب و در عین حال تأثیرگذار خواهد بود.

نویسنده و کارگردان سریال و فیلم سینمایی «انقلاب دوم» در خصوص محوریت اصلی قصه این اثر گفت: پیرنگ اصلی داستان وقایعی است که منجر به تسخیر لانه جاسوسی می‌شود و در ادامه آن ماجرای تسخیر لانه جاسوسی به تصویر کشیده خواهد شد و البته فصل‌های دوم و سوم این کار نیز ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: در واقع فصل اول این سریال مربوط به مقطع پیروزی انقلاب اسلامی است و در یک فصل تسخیر لانه جاسوسی نیز نشان داده می‌شود و اسم کار به این دلیل انقلاب دوم انتخاب شده است که حضرت امام چنین تعبیری را در خصوص تسخیر لانه جاسوسی داشتند.

شمقدری در ادامه بیان داشت: فصل دوم سریال مجموعه حوادثی است که زمان حضور جاسوسان آمریکایی در ایران اتفاق می‌افتد و فصل سوم نیز به وقایع پس از آزادسازی جاسوسان آمریکایی می‌پردازد.

این نویسنده و کارگردان همچنین در خصوص تهیه‌کنندگان «انقلاب دوم» نیز اظهار داشت: این کار متعلق به تلویزیون است چرا که اساس کار سریال است و با حمایت سیمافیلم آن را خواهم ساخت که به زودی پیش‌تولید کار نیز آغاز خواهد شد اما به دلیل اینکه پروژه بسیار سنگینی است و مقطع بهمن 57 تا آیان 58 مقطعی خاصی از تاریخ انقلاب اسلامی است ساخت آن دوران که مربوط به 35 سال قبل می‌شود و فضاسازی‌های آن کار بسیار سخت و مشکلی است و نظر می‌رسد یکی از سنگین‌ترین سریال‌های سیما خواهد بود به همین دلیل به دنبال جذب مشارکت هستیم و با مراکز مختلفی گفت‌وگو شده است اما آخرین اطلاعی که من دارم این است که بسیج صداوسیما نیز قرار است برای تولید کار مشارکت کند.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا برای هر فصل سریال یک فیلم سینمایی ساخته خواهد شد و یا اینکه کلاً یک فیلم سینمایی از دل این کار بیرون خواهد آمد تأکید کرد: من قبلاً در «طوفان شن» نیز تجربه ساخت سریال و فیلم سینمایی مرتبط با آن را داشته‌‌ام و اخیراً نیز تلویزیون این تجربه را با اخراجی‌ها تکرار کرده اما قرار نیست برای هر کدام از فصل‌های «انقلاب دوم» یک فیلم سینمای مجاز ساخته شود و این کار در سه فصل به صورت سریال و یک فیلم سینمایی ساخته می‌شود و فیلم سینمای مربوط به فصل اول این کار می‌شود که سریال آن نیز در 16 قسمت ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار