امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125828
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،افشین یداللهی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،افشین یداللهی با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص ایفای نقش در فیلم سینمایی «روایت ناپدید شدن مریم» گفت:محمدرضا لطفی قبل از ساخت این فیلم برای مشورت در مورد فیلمنامه به مطب بنده آمده بود و عنوان کرد که چنین فیلمنامه‌ای با مضمون خاص وجود دارد و خصوص مسایل روانپزشکی آن از من مشاوره گرفتند اما بعد از مدتی از من خواستند که نقش روانپزشک فیلم را خودم ایفا کنم که من هم با توجه به ویژگی‌های فیلمنامه موافقت کردم.

وی افزود: البته من هیچ ذهنیتی در مورد بازیگری نداشتم اما ایشان این قابلیت را در وجود من دیدند تا نقش روانپزشک فیلم را بازی کنم. البته پیش از این نیز پیشنهاد بازی در فیلم به من داده نشده بود و «روایت ناپدید شدن مریم» اولین پیشنهاد بود که من هم به دلیل ویژگی‌های آن پذیرفتم.

یداللهی با اشاره به نخستین تجربه بازیگری خود ادامه داد:تجربه بسیار خوب و دلنشینی بود اما من در این اثر نق خودم را بازی کردم و در نقش یک روانپزشک حاضر شدم و درست است که دیالوگ‌های زیادی نداشتم اما چهارچوب کلی نقش را کاملا به خودم واگذار کردم و من کاملا دستم برای ادای دیالوگ‌ها باز بود و مهمترین ویژگی فیلم هم این است که هیچ قضاوتی درباره روایت خود نمی‌کند و تا پایان اجازه می‌دهد مخاطب خودش روایت مورد نظر را در ذهنش ایجاد کند.

این روانپزشک و ترانه سرا ادامه داد: اگرچه «روایت ناپدید شدن مریم» در ژانر وحشت دسته بندی می‌شود اما فیلم قصدی برای ترساندن ندارد و موضوع شاید برای برخی از افراد ایجاد اضطراب و وحشت می‌کند اما فکر نمی‌کنم فیلم به قصد ترساندن ساخته شده باشد بلکه موضوع فیلم به دلیل مبهم بودن ایجاد ترس در مخاطب می‌کند.

وی همچنین در پاسخ‌ به این سوال که آیا قصه‌هایی که در فیلم وجود دارد با توجه به روانپزشک بودنش، چقدر تداعی کننده فضای واقعی بود؟ اظهار داشت:به هرحال این موضوع که من نقش یک روانپزشک را بازی می‌کردم خیلی برایم جذاب بود و از طرف دیگر اگر کسی بخواهد واقعا بازیگری کند نقش‌های دیگر هم می‌تواند برایش جذاب باشد اما این نقش حالتی داشت که من با پان ارتباط برقرار کردم و بازی کردن نقش خودم در یک فیلم برایم جذاب بود. نقش کاملا رئال و واقعی بود و من هم سعی کردم مانند دنیای واقعی آنرا بازی کنم.

یداللهی همچنین در خصوص این سوال که چقدر حرفه تخصصی‌اش در پیشبرد نقش موثر بود و آیا پیشنهاداتی برای واقعی شدن آن ارائه داد گفت:در مورد بخشی که مربوط به روانپزشکی می‌شد و حنی ویژگی‌های شخصیتی افراد نظراتم را منتقل کردم اما بزرگترین ویژگی محمدرضا لطفی این بود که نمی‌خواست به هر قیمتی این کار ساخته شود حتی به قیمت روایتی خلاف واقع برای کسانی که درگیر این مشکلات هستند تا مخاطب بیشتری جذب کنند و خوشبختانه مسایل را کاملا بر مبنای علمی در فیلمشان گنجاندند.

بازیگر فیلم «روایت ناپدید شدن مریم» همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بازهم حضور در مقابل دوربین را تجربه خواهد کرد یا خیر اظهار داشت:بعد از این فیلم چند پیشنهاد دیگر هم شد که البته یکی از پیشنهادات دوباره متعلق به خود آقای لطفی بود اما من از مدت‌ها قبل همیشه این موضوع در ذهنم بود که اگر قرار باشد یکبار دیگر از اول همه چیز را شروع کنم چه کاری را انجام خواهم داد که آن بازیگری است و بازیگری را همیشه دوست داشته‌ام. البته نه به خاطر شهرت آن بلکه به دلیل زندگی دیگری که فرد با بازیگری تجربه می‌کند این حرفه را دوست دارم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها