امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125840
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم‌سالاری در نشست خبری صبح امروز جمعه که در غرفه روزنامه

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم‌سالاری در نشست خبری صبح امروز جمعه که در غرفه روزنامه مردم‌سالاری در بیستمین نمایشگاه مطبوعات برگزار شد در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره برنامه‌های انتخاباتی حزب متبوعش و تعامل با شورای مشورتی خاتمی اظهار داشت: ما عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستیم و برنامه‌های حزب مردم‌سالاری در راستای هماهنگی با این شورا تنظیم خواهد شد.

کواکبیان با بیان اینکه ما عضو شورای مشورتی نیستیم چون این شورای مشورتی آقای خاتمی است تصریح کرد: درست است که برخی آن را شورای مشورتی اصلاح‌طلبان می‌دانند اما این شورا، شورای مشورتی خاتمی است و خیلی از دبیران کل شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در شورای مشورتی خاتمی حضور ندارند.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با اشاره به حضور اشخاص حقیقی در شورای مشورتی خاتمی یادآور شد: این افراد برای مشورت دادن به آقای خاتمی در آن شورا حضور دارند.

وی با اشاره به شکل‌گیری کمیته انتخابات شورای هماهنگی در دوره ریاست خود در این شورا گفت: این کمیته در استانهای مختلف فعال خواهد شد و بنده خود نیز عضو این کمیته هستم.

کواکبیان از برگزاری سیزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری در 9 بهمن سال جاری خبر داد و اظهار داشت: ما در خصوص لیست انتخاباتی حزب مردم‌سالاری در درون حزب برنامه‌های خود را در سراسر کشور تنظیم و اعلام خواهیم کرد.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه ما در حال حاضر مشغول شناسایی نیروهای واجد شرایط هستیم تأکید کرد: ما برای اینکه مجلسی کارآمد، کاردان، متخصص و با سطح علمی بالا شکل بگیرد و مطالبات مردم در اولویت باشد.

وی با بیان اینکه ما در حزب خود از کاندیدای اصلاح‌طلب حمایت می‌کنیم در عین حال متذکر شد: اگر در شهری کاندیداهای دیگر قوی‌تر از کاندیداهای مردم‌سالاری باشد ما از آن کاندیداهای اصلاح‌طلب حمایت خواهیم کرد.

کواکبیان با تأکید بر اینکه، ما برای 290 کرسی مجلس ولو با حمایت از اصولگرایان معتدل برنامه‌ داریم ادامه داد: تلاش می‌کنیم کسانی که سطح تخصص پایینی داشته و مباحث انحرافی در پیش دارند وارد مجلس نشوند.

نماینده سابق مجلس با اشاره به طرح نمایندگان برای افزایش 20 کرسی و رساندن آن به 310 کرسی گفت: ما سه شرط را برای کاندیداهای خود تعیین کردیم؛ اول اینکه باید واجد شرایط بوده و بتواند از فیلتر شورای نگهبان عبور کند، دومین نکته همسویی آنها با مطالبات اصلی مردم و نکته سوم مقبولیت عامه و رأی‌آوری آنهاست.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در لیست ما یک چهارم از بین جوانان حضور داشته باشند تأکید کرد: 10 درصد مجلس را باید خانم‌ها و زنان تشکیل دهند در حالی که این درصد اکنون به  3درصد هم نمی‌رسد.

کواکبیان گفت: لیست انتخاباتی حزب مردم‌سالاری را تکمیل کرده و آن را با هماهنگی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در موعد مقرر قانونی منتشر خواهیم کرد و بنا داریم احزاب غیرعضو شورای هماهنگی بتوانند در این شورا عضو شوند تا اصلاح‌طلبان اکثریت قاطع مجلس را در دست بگیرند.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری در خصوص تشکیل حزب ندا و شکاف در بین اصلاح‌طلبان اظهار داشت: من روز اولین اشخاصی بود که از ایجاد این حزب جدید استقبال کردم و معتقدیم اگر این دوستان جوان بتوانند افکار عمومی را جذب کنند این به نفع اصلاح‌طلبان خواهد بود.

وی با بیان اینکه اعضای ندا در چارچوب تفکر اصلاحات هستند یادآور شد: اختلافات طبیعی است و مهم هماهنگی نهایی است که دوستان حزب ندا بارها اعلام کرده‌اند که می‌خواهند در چارچوب هماهنگی‌های  کلان حرکت کنند.

کواکبیان در خصوص وزیر علوم پیشنهادی دولت تصریح کرد: هر کس را که دولت معرفی می‌کند مجلس با او مخالفت می‌کند در حالی که باید سوابق و برنامه‌ها را دید و گفت‌وگو کرد.

این نماینده سابق مجلس ضمن انتقاد از آنچه که او جا خوش کردن نمایندگان افراطی در مجلس دانست تصریح کرد: خوب است دولت هم مشورت بیشتری با نمایندگان مجلس به عمل آورد چرا که برخی از نمایندگان حامی دولت از عدم مشورت دولت گلایه کرده‌اند.

وی به موضوع مسکوک گذاشته شدن قانون احزاب اشاره کرد و گفت: بنده خودم در این زمینه نامه‌ای را به آقای لاریجانی نوشتم و مضرات طرحی را که کمیسیون شوراها تصویب کرده بود را گوشزد کردم از این رو تعامل با مجلس نکته‌ مهمی است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

کواکبیان با بیان اینکه ادامه سرپرستی و نداشتن وزیر علوم برای کشور مناسب نیست خاطرنشان کرد: مجلس به خاطر استیضاح آقای فرجی دانا اشتباه کرد و انشاءالله نمایندگان ملت به آقای دانش‌ آشتیانی رأی اعتماد بدهند.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در ادامه به لزوم تغییر قانون انتخابات پرداخت و گفت: مردم باید بتوانند علاوه بر اشخاص به احزاب هم رأی دهند و این کار شدنی است.

وی با بیان اینکه بنده در صحبتی که با کارشناسان وزارت کشور داشتم اعلام کردند که به دنبال اصلاح قانون انتخابات هستند گفت: ما موافق لیست دادن اشخاص نیستیم هر چند اشخاص بانفوذ می‌توانند لیست‌ها را تقویت کنند.

کواکبیان در پایان از برگزاری همایش سراسری اصلاح‌طلبان از سوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بعد از ماه محرم خبر داد و گفت: کمیته انتخاباتی این شورا فعال شده و برنامه‌ها را در این زمینه تنظیم خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها