امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125853
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با برگزاری بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با برگزاری بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌ آمار نهایی ورود گردشگران خارجی به کشور را اعلام کرد.
 
وی گفت: برای اولین بار در تاریخ گردشگری کشور در فصل تابستان امسال یعنی ماه‌های تیر، مرداد و شهریور تعداد گردشگران ورودی به کشور از تعداد گردشگران خروجی پیشی گرفت.

وی ادامه داد: در 3 ماهه تابستان که فصل گردشگری محسوب می‌شود یک میلیون و 497 هزار نفر گردشگر خارجی وارد ایران شدند و یک میلیون و 417 هزار نفر از ایران به کشورهای خارجی سفر کردند و به این ترتیب برای اولین بار آمار ورودی‌ها به کشور نسبت به خروجی‌ها پیشی گرفت.

سلطانی‌فرد تصریح کرد: این روند خوشبختانه در مهر نیز اتفاق افتاد و ورود گردشگران خارجی به کشور در مهر 30هزار نفر بیشتر از گردشگران خروجی بود.

وی در پاسخ به اینکه علت استقبال گردشگران خارجی برای ورود به کشور چیست، گفت: گرایش گردشگران برای ورود به کشورمان زمینه‌های خوبی را برای گردشگری فراهم می‌کند و از سوی دیگر جاذبه‌هایی که در ایران وجود دارد باعث می‌شود ایران به عنوان یکی از مقاصد گردشگری گردشگران خارجی به شمار بیاید.

سلطانی‌فر افزود: ورود 4 قطار کشوری به کشور مؤید امنیت بالایی است که در کشور وجود دارد که باعث می‌شود گردشگران متمول آمریکایی، کانادایی، استرالیایی و اروپایی قبول می‌کنند که 1500 کیلومتر را با قطار داخل خاک ایران سفر کنند بدون اینکه از ناامنی بترسند.

وی اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد که برخلاف جوسازی رسانه‌های خارجی و رسانه‌های صهیونیستی که علیه کشور ما انجام می‌دهند امنیت در ایران، امنیت بالایی است و میهمان‌نوازی و جاذبه‌های گردشگری نیز باعث استقبال گردشگران خارجی از کشور شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار