امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125859
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۲
تعداد بازدید: 15
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در غرفه فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی ...

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در غرفه فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a> درباره این که تصمیم‌گیری راجع به فیلترینگ هوشمند در چه مرحله‌ای است، گفت: موضوع صیانت اجتماعی برای ما به عنوان دولت یکی از سیاست‌های جدی محسوب می‌شود.

وی افزود: در وزارت ارتباطات اعتقاد ما بر این است که مردم نباید برای استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دغدغه‌ داشته باشند، زیرا اینترنت امکاناتی در اختیار مردم قرار می‌دهد که نمی‌توان از این امکانات صرف نظر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: به وسیله اینترنت در کنار امکانات ممکن است، یک سری مشکلات هم به وجود آید و عده‌ای در کنار استفاده از آن مرتکب تخلف شوند که وظیفه ما این است که از متخلفین مراقبت کنیم و همان کاری که پلیس انجام می‌دهد، را ما انجام دهیم و نباید به دلیل تخلف چند نفر دیگران را از استفاده امکانات خوب محروم کنیم.

واعظی با بیان اینکه در 9 ماه گذشته فیلترینگ هوشمند را طراحی کرده‌ایم اظهار داشت: روی این پروژه سرمایه‌گذاری زیادی شده و از همه امکانات از جمله دانشگاه‌ها، پژوهشگران و مرکز تحقیقات استفاده شده است.

وی افزود: فاز اول را یک ماه دیگر اجرا می‌کنیم و فاز دوم هم سه ماه بعد است و امیدواریم با این کاری که انجام می‌دهیم، بتوانیم امکاناتی را که مردم از آن استفاده می‌کنند، را به خوبی در اختیار آنها قرار دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  اظهار داشت: هم اکنون اینترنت وسیله‌ای است که همه افراد از قبیل دانشگاهیان و تجار از آن استفاده می‌کنند و نمی‌خواهیم به دلیل آنکه تعداد اندکی در کشور از این ابزار استفاده صحیح نمی‌کنند یا برخی از سایت‌هایی که از نظر ما مستهجن است و از نظر  ما محتوایی مجرمانه دارد، باید محدودیت در این زمینه باشد، ولی قرار نیست به این بهانه، مردم را از امکانات مفید اینترنت برحذر داریم.

وی بیان داشت: تلاش داریم بخش کوچک که از اینترنت استفاده ناصحیح دارند، را حذف کنیم، ولی بقیه مردم بتوانند به راحتی و به درستی از آن استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مهلتی که قوه قضائیه برای پالایش شبکه‌های اجتماعی به وزارت ارتباطات داده بود و بنا به گفته شهریاری این مهلت روز گذشته به اتمام رسیده بود، اظهار داشت:‌ در مورد مهلت نمی‌دانم نامه‌ای نوشته‌اند و از این نامه‌ها در دستگاه‌های مختلف مرتبط نوشته می‌شود، ما قبل از این که نامه‌آی نوشته شود همین سیاست را داشتیم، بعد از نامه هم همین سیاست را دنبال می‌کنیم.

وی بیان داشت: بنای ما مسدود کردن نیست، بلکه پالایش و صیانت است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

آخرین اخبار