امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125874
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۲
تعداد بازدید: 21
علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از ییستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ...

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از ییستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5، اظهار داشت:‌ ما در جریان مذاکرات هسته‌ای با 1+5 در واقع با نظام سرمایه‌داری مذاکره می‌کنیم.

وی افزود: در 2 دهه اخیر در عرصه جغرافیایی و آرایش سیاسی جهان به واسطه خروج پایگاه کمونیزم و سوسیالیزم کاملاً دگردیسی حاصل شده است، آمریکایی‌ها و کشورهای غربی خودشان را یک شبه نظام مسلطی بر دنیا یافتند که البته قهرمانان یک شبه، یک شبه نیز ساقط می‌شوند؛ آنان بیش از اندازه به توانایی‌هایشان مغرور شدند و شروع به باز کردن و پیمودن راه‌های استعماری کردند.

نماینده تهران در مجلس بر همین اساس تصریح کرد: آنان طوری خودشان را می‌خواهند مسلط نشان دهند که گویا به حرکت یک پشه هم حساس هستند و واکنش نشان می‌دهند در حالی که این طور نیست، نظام سرمایه‌داری ذاتاً فاقد این ویژگی‌هاست و نمایش‌اش بیش از ادعا، قدرت و توانایی‌اش است.

وی ادامه داد: در مذاکرات هسته‌ای نیز که به نظرم یک رویارویی آشکار بود، نظام جمهوری اسلامی ایران توانست کسانی که ادعا می‌کردند در دیپلماسی دست برتر دارند را به چالش بکشد، آنان تصور می‌کردند در یک گفت‌وگوی ساده دیپلماتیک می‌توانند پشت نفرات ما را به خاک بنشانند.

محجوب با بیان اینکه دیپلماسی محور اصلی آنان بود برای اینکه خواسته‌هایشان را پیش ببرند، یادآور شد: آنان در عرصه دیپلماسی ناکام شدند و نتوانستند برخلاف انتظاراتشان به اهداف‌شان برسند، آنان تصور می‌کردند ایران افرادی در حد و اندازه قاجار در اختیار دارد که آنان می‌توانند حتی این افراد را در عرصه دیپلماسی شکست دهند؛ اما چون این اتفاق نیفتاد به تهدید و زور متوسل شدند که وقتی حتی این موارد هم کارگر نشد امروز با اظهار اینکه می‌توانیم و نمی‌توانیم می‌خواهند مذاکرات را ادامه دهند.

وی اضافه کرد: ما تعجب می‌کنیم چطور آنان مواردی را از ما می‌خواهند که به کشور دیگری مربوط می‌شود، به عنوان مثال می‌خواهند در فلان کشور به قول خودشان اقدامات تروریستی انجام نشود، این موضوعات که در توانایی‌های ما نیست، این موارد بازیگری‌های رنگ‌ و رو باخته‌ای است که نظام سرمایه‌داری از قدیم داشته است.

نماینده تهران در مجلس در پایان با بیان اینکه از وزیر خارجه و رئیس‌جمهور و همچنین تیم‌‌ مذاکره‌کننده تشکر می‌کنم که تهدید را به فرصت تبدیل کردند، خاطرنشان کرد: نظام جهانی امروز یکپارچه مقابل ماست، اینکه می‌گویند تحریم‌ها را کنگره آمریکا یا شورای امنیت باید لغو کنند، نشان‌دهنده درماندگی آنان است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها