امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125884
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 184
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از نهادهای حقوق‌بشری بین‌المللی و منطقه‌ای با ارسال نامه‌ای به کلیه اعضای مجمع عمومی

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از نهادهای حقوق‌بشری بین‌المللی و منطقه‌ای با ارسال نامه‌ای به کلیه اعضای مجمع عمومی سازمان ملل خواستار فشار بر دولت‌های متبوعه برای دادن رأی به قطعنامه ضدایرانی شدند.
مجمع عمومی سازمان ملل قرار است در شصت و نهمین نشست خود در روز سه شنبه هفته جاری در خصوص قطعنامه‌ای که به ادعاهای دیده‌بان حقوق‌بشر در خصوص ایران پرداخته، رأی بدهند.
در گزارش‌های حقوق‌بشری سازمان ملل معمولاً از اجرای حکم اعدام و ممنوعیت فعالیت همجنس‌گرایان به شدت انتقاد می‌شود.
بر اساس قوانین جزایی ایران، قاچاقچیان مواد مخدر و کسانی که به عمد قتل مرتکب شده‌اند و نتوانسته‌اند رضایت اولیای دم را جلب کنند، به اعدام محکوم می‌شوند. کسانی که با سلاح گرم موجبات ایجاد رعب و وحشت در جامعه را فراهم می‌کنند و متجاوزین به عنف هم در این دسته قرار می‌گیرند.
در نامه این نهادهای حقوق‌بشری به اعضای سازمان ملل آمده است که «16 ماه پس از شروع دوره ریاست‌جمهوری حسن روحانی که با وعده ارتقای وضعیت حقوق‌بشر، برنده انتخابات شد، مردم این کشور هنوز از نقض حقوق خود توسط مقامات دولتی رنج می‌برند.»
انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها