امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125890
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در ادامه موفقیت‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، این نیروها امروز ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در ادامه موفقیت‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، این نیروها امروز جمعه موفق شدند، بر یکی از مهمترین و استراتژیک‌ترین ارتفاعات شمال شرقی شهر «الضمیر» به نام تپه «ام رمان» تسلط پیدا کنند.

 

 

اهمیت تپه ام رمان در این امر نهفته است که این تپه بر تعدادی از نقاط و مراکز حیاتی و مهم اشراف دارد، به گونه‌ای که منابع میدانی سوری در این خصوص توضیح می‌دهند که این تپه از محورهای غربی و شرقی و جنوبی بر بزرگراه بین المللی و بسیار مهم بغداد – دمشق و از محور شمالی بر روستاها و شهرک‌های قرار گرفته در محور جنوب شرقی منطقه القلمون از جمله شهرک «الرحیبه» اشراف و نظارت دارد.

 


تسلط بر تپه ام رمان طی عملیاتی کیفی، دقیق و غافلگیرانه توسط ارتش سوریه صورت گرفت تا به این ترتیب زمینه افتتاح مجدد بزرگراه بین المللی بغداد – دمشق از این منطقه فراهم شود، چراکه تا پیش از این تسلط گروهک‌های تروریسی بر این تپه موجب بسته شدن این بزرگراه استراتژیک شده بود.

از سوی دیگر، تسلط ارتش سوریه بر تپه ام رمان به معنای تنگ‌تر شدن حلقه محاصره گروه‌های مسلح مستقر در منطقه شرقی القلمون و داشتن اشراف نظامی بر آنهاست.

هم اکنون و پس از آزادسازی تپه ام رمان، آزادسازی شهرک «الضمیر» مهمترین هدف ارتش سوریه است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها