امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125894
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار گروه سیاست‌ خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در میزگرد چرایی تاسیس

به گزارش خبرنگار گروه سیاست‌ خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در میزگرد چرایی تاسیس داعش در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در غرفه فارس با بیان اینکه ایدئولوژی جدیدی به نام اسلام توسط داعش و زیر نظر انگلیسی‌ها ساخته شده است گفت: داعش با پول سعودی‌ها پرورش یافته تا با خشونت  بیشتری به اسلام ضربه بزنند.

وی افزود: افغان‌هایی که به عربستان آمدند و آموزش افراطی دیدند بعدها به افغان‌های عربی‌ای تبدیل شدند که وارد القاعده شدند و در این راه رشد و نمو بسیاری پیدا کردند تا در منطقه به ایفای نقش خود در راستای اهداف مدنظر غرب و صهیونیسم فعالیت کنند.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: ابومصعب الزرقاوی با تاسیس القاعده در عراق به دنبال جنگ فراگیر با همه دنیا و همه مذاهب بود و بعدها هم ایمن الظواهری نتوانست راه وی را ادامه دهد.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی که حکومت مردم‌سالار در عراق روی کار آمد این امر توسط شاهنشاهی‌های عربی خوشایند واقع نشد و برای همین دست به اقدامات تخریبی علیه حکومت مردم‌سالار عراق زدند ضمن اینکه سران اعراب منطقه از دموکراسی دینی ایجاد شده در ایران به نام مردم‌سالاری دینی به وحشت افتاده بودند.

شیخ‌الاسلام گفت: عرب مرتجع منطقه و گروهک‌های تروریستی پشتیبانی شونده از سوی آنها تمام توان خود را علیه حکومت‌های مردم‌سالار منطقه به ویژه عراق برای خشونت، ترور و انفجار به کار بستند که در این راه هر روزه تعداد زیادی از مردم عراق کشته و یا مجروح می‌شدند و در این راه آنها می‌خواستند تا نشان دهند که دولت مرکزی مردم‌سالار عراق کارکرد صحیحی ندارد.

وی افزود: حامیان داعش در منطقه با ایجاد ایدئولوژی جدید سعی کردند تا جوانان تندرو و افراطی را به سمت کشتار مردم عراق سوق دهند و به دروغ به آنها اعلام کردند که در صورت منفجر کردن و کشتار مردم عراق به بهشت خواهند رفت. همچنین تلاش کردند تا خشونت و افراطی‌گری را به سوریه نیز انتقال دهند.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: افرادی که در برابر مردم عراق و سوریه ایستاده‌اند همان افرادی هستند که در ابتدای انقلاب اسلامی ایران در برابر نظام ایستادگی کردند.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زمانی که داعش احساس قدرت بیش از اندازه کرد بعثی‌های عراق نیز با آنها متحد شدند و در این زمان  شهر موصل سقوط کرد و همین موقع بود که گروه تکفیری داعش از شدت شادی پیشرفت‌هایش در عراق دیگر خدا را بنده نبود زیرا در موصل به غنایمی دست پیدا کرده بود که دیگر احتیاجی به کمک‌های مالی و لجستیکی کشورهای حامی خود را نداشت ولی وضعیت برای داعش زمانی تغییر پیدا کرد که آنها سر خبرنگار آمریکایی را بریدند و آن زمان بود که حامیان داعش در منطقه اعلام کردند که داعش دیگر از خطوط قرمز عبور کرده است.

وی با تاکید بر اینکه انگیزه اصلی ایجاد داعش تفرقه در جهان اسلام و خصوصا شیعه و سنی است گفت: داعش حکومت خلافتی است که با رای‌گیری و وجود مجلس و مشارکت مخالف است و می‌کوشد تا با نظام مردم‌سالاری دینی که نماد آن ایران است مخالفت کند.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: آمریکا و متحدان گروهک‌های تروریستی در منطقه تا زمانی که داعش برعلیه آنهاست به سرکوب این گروهک خواهند پرداخت ولی آنها به هیچ وجه به دنبال نابودی کامل داعش نیستند و می‌کوشند از وجود آنان برعلیه جهان اسلام و تفرقه در آن استفاده ببرند.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: نظر اخوانی‌ها که بخشی از اهل تسنن محسوب می‌شوند این است که آنها برای رای مردم ارزش قائل هستند اما داعش که گروهک تندرو و تروریستی محسوب می‌شود برداشتی تند‌تر دارد و فقط موافق خلافت است نه مشارکت مردم‌سالار و یا مردم‌سالاری دینی.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها