امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۲۲:۴۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1259
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 207
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار سعید منتظر‌المهدی معاون اجتماعی ناجا درباره اقدامات معاونت اجتماعی در سال 92 گفت: در حوزه پخش ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار سعید منتظر‌المهدی معاون اجتماعی ناجا درباره اقدامات معاونت اجتماعی در سال 92 گفت: در حوزه پخش برنامه‌های تلویزیونی معاونت اجتماعی ناجا اقدام به پخش و تولید چهار سریال در امسال خواهد کرد که سریال ماتادور به سبک اکشن برای اولین بار توسط مؤسسه ناجی هنر تولید شده و پخش این سریال با کارگردانی فرهاد نجفی از ماه آینده در صدا و سیما صورت می‌گیرد.

سردار منتظر‌المهدی در ادامه گفت: سه سریال دیگر به نام‌های سوداگر در حوزه پلیس زن و بدل و همچنین سریال پالایش در دست تولید توسط مؤسسه ناجی هنر است.

وی در خصوص دیگر اقدامات معاونت اجتماعی گفت: برگزاری جشنواره رسانه و نظم و برگزاری همایش ملی پلیس، تشکیل شوراهای معتمد پلیس در محلات، ایجاد سامانه ارائه مشاوره و مددکاری، برگزاری جشنواره هنر و امنیت، تشکیل انجمن فیلم‌نامه‌نویسان در موسسه ناجی هنر، برگزاری تجلیل و راه‌اندازی سامانه ارسال اخبار، پیامک و عکس، برگزاری نشست خبرنگاران افتخاری، ایجاد انجمن حادثه‌نویسی از دیگر اقدامات این معاونت در سال 92 خواهد بود.

معاون اجتماعی ناجا افزود: سامانه‌ای در دست راه‌اندازی است که از طریق این سامانه خودروها و موتور‌سیکلت‌های پیدا شده توسط نیروی انتظامی در سایت امین جامعه و سایت پلیس درج خواهد شد که افرادی که خودروهای آنها مفقود و ربوده شده است می‌توانند اطلاعات و نحوه پیگیری خودروهای کشف شده خود را به دست آورند.

مطالبات مردم در نظرسنجی انجام شده در ایام نوروز برخورد با مواد مخدر، اراذل و اوباش، برخورد با مزاحمین نوامیس، برخورد با بد‌پوششی و آلودگی صوتی و همچنین جمع‌آوری معتادین از سطح جامعه بوده است.

وی افزود: در خصوص مواد مخدر آن چیزی که مربوط به نیروی انتظامی می‌شود در بحث فرهنگ‌سازی اقداماتی انجام شده که با تعامل با آموزش و پرورش و آموزش خانواده‌ها در خصوص مضرات مواد مخدر انجام شده است و در نیروی انتظامی و ریاست‌جمهوری چند مرکز نگهداری معتادین به مواد مخدر در نظر گرفته شده است.

منتظر‌المهدی در ادامه گفت: در خصوص اراذل و اوباش امروز ما تمامی اراذل و اوباش را شناسایی کردیم و یک بانک اطلاعاتی کامل از سوابق و اطلاعات این افراد در دست پلیس است که در مواقع لازم با آنها برخورد می‌شود یا به مراکز نیروی انتظامی خواسته می‌شود.

وی در ادامه گفت: در خصوص افزایش سرقت‌های خود سه موضوع فرصت، سرعت و سهولت در به وجود آمدن سرقت توسط سارقین مطرح است که دو مؤلفه فرصت و سهولت را می‌توان با مراقبت‌های ویژه و خود کنترلی و همچنین استفاده از ابزارهای ایمنی برای سارقان از بین برد.

منتظرالمهدی گفت: مشاهده می‌شود افراد مبالغ زیادی پول نقد و طلا را در خانه نگهداری می‌کند که توسط سارقین به سهولت سرقت می‌شود و شایعه شده که سارقین از دستگاه طلایاب استفاده می‌کنند در حالی که این شایعه کاملا کذب است و به مردم پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از این نوع سرقت‌ها حتما پول نقد و یا طلاجات خود را به صندوق‌های امانات در اداره پست و بانک‌ها بسپارد.

وی در خصوص بدپوششی گفت: پلیس با مبارزه و برخورد سلبی با بدپوششی مخالف است و باید در راستای ارتقاء فرهنگ صیانت از شأن بانوان تلاش کنیم و برخورد با بدحجابی و بدپوششی به صورت سلبی در مرحله آخر قرار دارد در این راستا26 دستگاه و سازمان باید تلاش کنند که این فرهنگ در سطح جامعه ارتقاء پیدا کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها