امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125906
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
احمد اسفندیاری معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین ضمن بازدید از غرفه فارس در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی ...

احمد اسفندیاری معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین ضمن بازدید از غرفه فارس در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تأکید جمهوری اسلامی بر آگاهی ملل مستضعف از حقوق خود گفت: ما در این راستا فعالیتی را از سال 2003 با موضوع نقض حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا و انگلیس آغاز کردیم.

وی از انتشار گزارش نقض حقوق بشر در آمریکا در اوایل سال 2014 خبر داد و با تأکید بر اینکه این گزارش براساس استانداردهای خود آمریکا تدوین شده است اظهار داشت: مشابه اینگونه گزارشات هیچگاه از سوی سازمان‌ها و نهادهای مسئول منتشر نمی‌شود لذا گزارش ما به شدت مورد استقبال واقع شده است.

اسفندیاری گزارش وضع حقوق بشر در انگلستان در سال 2013 را نیز آماده انتشار خواند و گفت:‌ گزارش‌های محدودی در این خصوص صرفا از طرف کشورهایی مانند چین تاکنون تهیه و منتشر شده است.

وی با یادآوری بر زمین‌ ماندن مصوبه سال 91 مجلس شورای اسلامی مبنی بر مکلف کردن دولت نسبت به انتشار موارد نقض حقوق بشر در آمریکا افزود: برنامه‌ای برای برپایی نمایشگاه بزرگی در سال 2015 از موارد نقض حقوق بشر در آمریکا و انگلستان داریم که به خصوص می‌خواهیم آن را در معرض دید نمایندگی‌های کشورهای خارجی قرار دهیم.

معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر لزوم خروج دستگاه دیپلماسی کشور از انفعال گفت: ما نباید منتظر بنشنیم تا دیگران وضعیت حقوق بشر در کشورمان را با استناد به موارد پیش‌پا افتاده و یا دروغ نقد کنند چرا که ما در مقدمه قانون اساسی آورده‌ایم که دفاع از حقوق مستضعفین جزو اصول لایتغیر جمهوری اسلامی است.

اسفندیاری در پایان آمادگی سازمان بسیج مستضعفین را برای در اختیار گذاشتن مدارک و مستندات جهت پیگیری در مجامع بین‌المللی از سوی دستگاه دیپلماسی کشور اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها