امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125916
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی رضایی معاون اطلاع‌رسانی و بین‌الملل دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; علی رضایی معاون اطلاع‌رسانی و بین‌الملل دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در غرفه < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره آخرین مصوبات دبیرخانه مجمع اظهار داشت: پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به عنوان یکی از اثر‌گذار‌ترین خبرگزاری‌های کشور و منطقه است که از این رو از طرف مجمع تشخیص مصلحت نظام از همه خدمتگزاران این مجموعه تشکر می‌کنم.

رضایی با بیان اینکه فرآیند تصویب مصوبات در مجمع تشخیص مصلحت نظام یک فرآیند منحصر به فرد است که بر اساس تدبیر رهبر معظم انقلاب سیر خاصی را طی می‌کند.

معاون اطلاع‌رسانی و بین‌الملل دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مجموعه اقدامات مجمع در حوزه حل اختلاف شامل مواردی است که از شورای نگهبان و مجلس به ما ارجاع می‌شود، در حوزه مستشاری معضلاتی وجود دارد که مقام معظم رهبری ابلاغ می‌کنند و نظر مشورتی مجمع را می‌بینند.

وی افزود: حوزه سیاستگذاری شامل مواردی است که معظم‌له دستور می‌فرمایند که در قالب کمیسیون مشترک دفتر مقام معظم رهبری و دبیرخانه تعریف شود، در هر کدام از این حوزه‌ها تعداد زیادی از مباحث مطرح می شود که ما مجاز نیستیم فرآیند تصویب یک مصوبه را به دستور مقام معظم رهبری تا زمانی که به تصویب برسد، علنی کنیم.

رضایی با اشاره به طرح‌هایی همچون ریاست بانک مرکزی، دارایی مسئولان و سیاست‌های کلی نظام تصریح کرد: کمیسیون‌های مجمع شامل سیاسی، دفاعی و امنیتی، حقوقی، قضایی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و زیربنایی است که متناظر با آنها در دبیرخانه مجمع نیز کمیسیون‌هایی وجود دارد.

معاون اطلاع‌رسانی و بین‌الملل دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اطلاعات از کمیسیون‌های دبیرخانه بر اساس مصوبه کمیسیون مشترک، به کمیسیون صحن می‌رسد و پس از بحث و بررسی به استحضار رهبر معظم انقلاب می‌رسد که ایشان یا با اصلاحات یا بدون اصلاحات مصوبات را تائید می‌کنند.

وی افزود: مجموعه سیاست‌‌های کلی و مصوبات مجمع را آماده کرده‌ایم که نزدیک 50 هزار صفحه سند در این زمینه آماده است و آنچه که از این تعداد قابل انتشار باشد، غیر از مشروح مذاکرات در قالب یک نرم‌افزار آماده انتشار است و تا پایان سال امیدواریم مجوز لازم را برای انتشار کلیه این مصوبات و سیاست‌ها بگیریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها