امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125921
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان مواضع جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان مواضع جمهوری اسلامی ایران را در مذاکرات 1+5 در هفته گذشته صریح و قاطع خواند و اظهار کرد: در این نشست دو مسئله، یکی لغو تمام تحریم‌های غیرقانونی و غیرشرعی صورت گرفته توسط آمریکا و اروپا و دیگری داشتن حق مسلم و قانونی غنی‌سازی در چهارچوب تعهدات ان‌پی‌تی از سوی ایران مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: مقامات آمریکایی در جلسات رسمی و مذاکرات با سایر کشورها چون روسیه و آلمان همراه می‌شوند، اما وقتی پشت میکروفن در برابر افکار عمومی قرار می‌گیرند چیز دیگری می‌گویند که این دوگانگی و تناقض ناشی از آنست که می‌خواهند هم اسرائیل و هم جمهوری اسلامی که بر اساس قوانین بین‌المللی سخن می‌گوید را راضی نگه دارد.

امام جمعه کاشان خاطرنشان کرد: دوگانگی در سخنان و مصاحبه‌های دولتمردان آمریکا به آن دلیل است که میان این دو قدرت گرفتار و متحیر است از یکسو در برابر منطق قاطع، قدرتمند و قانونی ایران و از سویی دیگر در برابر قدرت نامشروع و ظالمانه رژیم صهیونیستی و تعهد مطلقی که به جلب رضایت اسرائیل دارند و اینکه وزیر امور خارجه آمریکا در هواپیما تلفنی نتیجه مذاکرات را به این رژیم اعلام می‌دارد نشانه اوج سرسپردگی این دولت به این رژیم غاصب است.

وی با اشاره به اظهارات مقامات غربی مبنی بر امیدوارکننده بودن نتایج این مذاکرات بیان داشت: تنها نکته مهم در اعلام نشدن توافق نهایی آن است که هنوز نحوه و چگونگی برداشته شدن تحریم‌ها به صورت دفعی و یا تدریجی و یا به گونه‌ای دیگر مشخص نشده است که امیدواریم با امداد غیبی و به برکت خون ارزشمند شهدا و روح بزرگ امام راحل، دشمنان در برابر مواضع به حق ایران تسلیم شوند.

نمازی در ادامه مسلح شدن عشایر اهل سنت عراق در الانبار برای مقابله با داعش را یک پیروزی بزرگ خواند و تصریح کرد: ارتش عراق منطقه بیجی را که از منطقه‌های استراتژیک و نفت‌خیز و مهم این کشور به شمار می‌رود، توانسته از تصرف داعش آزاد سازد.

وی نقش حزب‌الله را در سرکوبی داعش در سوریه و عراق نیز مهم و مؤثر خواند و یادآور شد: شهر کوبانی که از شهرهای سوریه و هم‌مرز با ترکیه و در تصرف داعش می‌باشد، در حال آزادسازی توسط ارتش سوریه است.

عضو خبرگان رهبری در ادامه، حمایت اسقف سابق در انگلستان را از استفاده زنان مسلمان از روبنده نشانه حقانیت اسلام و حجاب ذکر و عنوان کرد: این اسقف در دفاعیه خود بیان داشته که وحشت دولت انگلستان از استفاده بانوان مسلمان از روبنده غیرطبیعی و اغراق‌آمیز است.

نمازی با اشاره به دیدار مقامات دولت سعودی با دولتمردان عراق و تشکر آنها از نقش آیت‌الله سیستانی و دیگر مراجع برای اتحاد و انسجام ملی کرد و عرب در عراق اظهار کرد: اگر ملک عبدالله راست می‌گوید، آیت‌الله سیستانی از طریق مسئولان عراقی آزادی آیت‌الله شیخ نمر مجاهد شیعی را از عربستان مطالبه کردند.

نماینده ولی فقیه در کاشان، اقدام اخیر وزارت بهداشت در ایجاد بیمه سلامت را انقلابی بزرگ در نظام پزشکی و بهداشتی کشور خواند و گفت: این اقدام وزیر بهشت برای بهبود وضعیت نابسامانی که در گذشته در نظام پزشکی به وجود آمده بسیار بزرگ و ارزشمند بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.

نمازی با توصیه به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای بیان این طرح ارزنده برای مردم یادآور شد: گرچه به این تصمیم دفعی وزارت بهداشت، شوک بزرگی را برای بیمارستان‌ها ایجاد کرد و آمادگی لازم برای پاسخگویی بر طبق مصوبه نداشتند اما این اقدام بسیار مبارک و یک قیام به شمار می‌رود.

وی عدم توانایی مردم به ویژه قشر ضعیف و مستضعف در پرداخت هزینه‌های درمانی را بسیار ناراحت‌کننده خواند و افزود: بسیاری از بیمارستان‌ها فرسوده بوده و احتیاج به بازسازی همراه با صرف هزینه‌های سنگین دارد که همکاری و همدلی مسئولان، مردم و خیرین را می‌طلبد.

انتهای پیام/2406/ب40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها