امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125923
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه تمامی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه حتی سر سوزنی هم نمی‌توان به آمریکا و وعده‌هایش اعتماد کرد، گفت: ایران باید با تکیه بر تحقق اقتصاد مقاومتی در صورت ادامه یا حتی اتمام تحریم‌ها به خودکفایی برسد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به برکات حاصل شده در سایه تحریم برای کشور، بیان داشت: خودکفایی در عرصه نظامی که موجب شده احدی جرأت تجاوز به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را به خود ندهد، از جمله همین برکات است.

علما  وابستگی بسیاری از کشورها به تسلیحات نظامی ساخت ایران را از دیگر موفقیت‌های کشور برشمرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران با مقاومت جانانه خود در مقابل تحریم‌های دشمنان به جهانیان درس مقاومت داده و الگوی بسیاری از آزادی‌خواهان شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه روحیه و تفکر بسیجی را مدیون اخلاص و ایمان محکم دانست و خاطر نشان کرد: آمریکا وقتی از ایران ناامید می‌شود که ایران 80 میلیون تفکر بسیجی داشته باشد.

وی اشاره‌ای هم به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی داشت و تصریح کرد: پیاده‌ کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند فرآیند زمانی طولانی است و باید برای تحقق آن، به یک گفتمان فرهنگی تبدیل شود.

خطیب جمعه کرمانشاه با تأکید بر لزوم خودکفایی کشور در حوزه غذا و دارو، بیان داشت: مسئولان کشور باید فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

علما با اشاره به سالگرد درگذشت علامه طباطبایی، وی را شخصیتی بی‌بدیل و صاحب‌نظر در بسیاری از علوم بیان کرد و گفت: بسیاری از تحقیق‌ها بدون کمک المیزان ممکن نیست.

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، بیان داشت: تقوا بهترین اعمال و بهترین همنشینان برای انسان در سرای باقی است.

وی با تأکید بر لزوم پیشه کردن قناعت در زندگی و دوری از تجملات، افزود: قناعت مدیریت مال است و قناعت‌کنندگان همواره از زندگی خشنود هستند.
انتهای پیام/2700/غ30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار