امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125929
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، آیت‌الله سیدمحمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان آران و بیدگل، با تسلیت فرا رسیدن

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، آیت‌الله سیدمحمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان آران و بیدگل، با تسلیت فرا رسیدن شهادت حضرت امام سجاد (ع)، دوران حیات این امام همام را دورانی بسیار سخت دانست و اظهار کرد: حیات حضرت امام زین‌العابدین (ع) در عصر دیکتاتورهایی بود که هیچ بویی از انسانیت نبرده بودند.

وی افزود: در دوران ایشان، خفقان جامعه را در برگرفته بود و بنی‌امیه و آل زبیر کسانی بودند که در آن زمان علیه مسلمانان به ویژه شیعیان، جنایات متعددی مرتکب می‌شدند.

خطیب نماز جمعه آران و بیدگل ادامه داد: در آن دوران، امام سجاد(ع) برای حفظ اسلام ناب محمدی فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی را شروع کرده و سنت پاک و ارزشمند گریه بر اباعبدالله الحسین(ع) را پایه‌گذاری نمودند و لذا در حفظ مکتب اهل بیت(ع) نقش بسزایی ایفا کردند.

موسوی در بخشی دیگر از خطبه‌ها، به ساخت نمونه ایرانی پهباد RQ170 اشاره کرد و گفت: ساخت اینپهباد نشانه نبوغ جوانان ایرانی است که پس از غنیمت گرفتن نمونه آمریکایی آن، توانستند نمونه ایرانی آن را با قابلیت‌هایی بالاتر بسازند.

وی همچنین به تحلیل مذاکرات سه جانبه ایران در مسقط پرداخت و گفت: آنچه که از این مذاکرات پیداست این است که آمریکایی‌ها در این مذاکرات به دنبال اشکال تراشی و ایجاد مانع هستند و لذا توقع بیجای آنها می‌تواند مذاکرات را با شکست مواجه کند.

به گفته وی اگر قرار است توافق‌نامه‌ای امضا شود، در صورتی آن توافق‌نامه مورد قبول ملت ایران است که تمامی تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران لغو گردد.

امام جمعه آران و بیدگل، تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را به چهار حالتِ تحریم مربوط به شورای امنیت، تحریم مربوط به اتحادیه اروپا، تحریم مربوط به کنگره آمریکا و تحریم مربوط به دستورات اجرایی رئیس جمهور آمریکا، تقسیم‌بندی و خاطرنشان کرد: نیرنگ آمریکایی‌ها در این زمینه این است که ابراز می‌کنند تحریم‌های اتحادیه اروپا و شورای امنیت مربوط به آنها نیست.

وی در ادامه با اشاره به نامه رئیس جمهور آمریکا به مقام معظم رهبری گفت: نامه‌های اوباما برای رهبر انقلاب، نشان از استیصال آمریکایی‌ها و نیازمندی آنها به ارتباط با جمهوری اسلامی ایران است.

موسوی با اشاره به درخواست آمریکا از ایران برای مبارزه با داعش بیان داشت: در آن زمان، ایران به دلیل عدم صداقت آمریکایی‌ها با آنها همکاری نکرد و اکنون مشاهده می‌کنید که حدود سه چهارم اراضی اشغالی داعش در عراق با کمک‌ها و هدایت نیروهای نظامی عراق توسط جمهوری اسلامی ایران آزاد شده است.

وی تآکید کرد: آمریکا می‌داند که نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی قدرتمند است که بدون هماهنگی و همکاری با این نظام نمی‌توان در خاورمیانه اقدام مهمی صورت داد.

انتهای پیام/2406/ب30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها