امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12593
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، پس از تلاش گسترده الازهر برای جلوگیری از فروش یک نسخه خطی قرآن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، پس از تلاش گسترده الازهر برای جلوگیری از فروش یک نسخه خطی قرآن کریم در فرانسه، انتشارات «اوسینا» فرانسه اعلام کرد این قرآن خطی را از این حراج علنی که قرار است یکشنبه آینده برگزار شود خارج کرده است.

بنابر این گزارش، این انتشارات در بیانیه خود آورده است: نظر به واکنش‌های مطروحه به طرح حراج قرآن خطی و پس از مذاکره دوستانه با سفارت مصر در پاریس «اوسینا» تصمیم گرفت که این قرآن خطی را از حراج آخر هفته خارج کند.

ژان پیر اوسینا مسئول این حراجی‌ها گفت: واکنش‌های سنگینی در مصر رخ داد و شیخ الازهر در قاهره خواستار عدم فروش این سند شد و سفارت مصر در فرانسه با من صحبت کردند که به هویت فرهنگی مصر با فروش این سند تعرض می‌شود.

وی افزود: من با وجدان خودم روبرو شدم که این سند تنها یک سند تاریخی نیست بلکه دارای قیمت روحی و فرهنگی برای مصری‌هاست لذا مستقلا تصمیم گرفتم که با تهدیدات روبرو نشوم.

اوسینا در عین حال درباره راه حلی نهایی درباره این قرآن خطی گفت: نمی‌دانیم چه راه حلی وجود دارد که جامع باشد لذا در این باره فکر می‌کنیم.

به گزارش فارس، بنابر این گزارش، این قرآن خطی متعلق به الازهر که قرآنی نادر محسوب می‌شود، قرار بود 9 ژوئن(19 خرداد) در یک حراج عمومی در «فونت‌پولیه» به فروش برسد.

داستان این قرآن خطی که دارای 47 صفحه و تنها دو سوره دارد، از این قرار است که بیش از 200 سال پیش در جریان حمله فرانسوی‌ها به مصر در دوران ناپلئون بناپارت سرقت شد و در مایملک «ژزفین» همسر ناپلئون قرار گرفت.

«جان ژوزف مارسل» در سال 1798 پس از آنکه نیروهای ناپلئون مسجد جامع الازهر را با توپ مورد حمله قرار داده و آن را به آتش کشیدند این قرآن را از این مسجد ربود.

برپایه این گزارش یک منبع در الازهر پیش از این گفته بود برای خرید این قرآن که قیمتی معادل 10 تا 15 هزار یورو دارد اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار