امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125931
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند حجت‌السلام والمسلمین علی رضایی‌بیرجندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند اظهار داشت: اینکه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند حجت‌السلام والمسلمین علی رضایی‌بیرجندی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند اظهار داشت: اینکه برخی از مداحان و سخنرانان از امام حسین(ع) و یارانش برای بخشودن گناه فتنه‌گران استفاده می‌کنند، کار نابجایی است و شان امام حسین(ع) را پایین می‌آوردند.

وی تصریح کرد: ممکن است جوانی که تازه وارد دانشگاه شده باشد از گذشته این افراد خبر نداشته باشد، ولی مردم ما به خوبی افرادی را که با اصل نظام اسلامی مخالفت دارند، می‌شناسند و می‌دانند امام خمینی (ره) به کسانی مدتی اجازه داد تا روی کار باشند و بعد چه اتفاقاتی افتاد.

امام جمعه بیرجند با اشاره به 24 آبان سالروز رحلت ملکوتی علامه طباطبایی افزود: علامه جوادی آملی که از شاگردان ایشان است در خصوص کتاب المیزان علامه می‌فرماید المیزان و ماادراک ما المیزان و این درحالی است که المیزان تنها یکی از کتاب‌های علامه است.

رضایی‌بیرجندی خاطرنشان کرد: چند نفر از ما این کتاب را خوانده‌ایم و به حقایق آن پی برده‌ایم.

وی با اشاره به هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: بنا به تاکید مقام معظم رهبری همه باید کتاب‌خوان باشیم و دولت هم باید با برنامه‌ریزی‌های خود فرهنگ خواندن را در بین مردم گسترش دهد.

امام جمعه بیرجند افزود: ما باید طوری خانواده خود را تربیت کنیم که حداقل آخر شب با مطالعه کتاب به خواب برویم، زیرا با کتاب خواندن است که جان ما بزرگ می‌شود.

رضایی‌بیرجندی به سالروز آزادسازی سوسنگرد اشاره کرد و افزود: در این عملیات مقام معظم رهبری نماینده امام خمینی (ره) در آزادسازی سوسنگرد که اولین شهری بود که توسط دشمن اشغال شد، بودند و ما باید با گرامیداشت این روز قدر فداکاری شهدا و رزمندگان و جانبازان خود را بدانیم.

با تفکر بسیجی می‌توانیم کشور را نجات دهیم

وی با اشاره به 30 آبان‌ ماه آغاز هفته بسیج گفت: اگر بخواهیم بسیج را در یک کلمه تعریف کنیم، باید بگوییم مومن واقعی و به حقیقت ما جز با ایمان و تشکیل بسیج 80 میلیونی راه دیگری برای برون‌رفت از مشکلات کنونی را نداریم.

امام جمعه بیرجند یادآور شد: کسانی که دل به بیرون مرزها می‌بندند، اگر یک نگاهی به کشورهای دیگر بکنند، نظرشان تغییر می‌کند و ما اگر می‌خواهیم کشورمان نجات پیدا کند، جز با اندیشه انقلابی و بسیجی به معنای واقعی این امر امکان‌پذیر نیست.

رضایی‌بیرجندی با اشاره به تغییر مدیر صدا و سیما تصریح کرد: به قول امام(ره) صدا و سیما باید یک دانشگاه باشد و مدیران این رسانه بزرگ باید از این فرصت بهترین بهره را برای اطلاع‌رسانی ببرند.

وی همچنین به مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با 1+5 اشاره کرد و افزود: هرچند که در آمریکا انتخابات برگزار می‌شود و قدرت از حزبی به حزب دیگر منتقل می‌شود، اما نظام و استخوان‌بندی آمریکا هیچ تغییری پیدا نمی‌کند و رویکرد ما هم نباید در مذاکره با این کشور تغییر کند.

احداث بزرگ‌ترین حوزه علمیه خراسان‌جنوبی در بیرجند

امام جمعه بیرجند با اشاره به ساخت بزرگ‌ترین حوزه علمیه خراسان‌جنوبی در بیرجند گفت:‌ این حوزه علمیه روبروی مصلای بیرجند در زمینی به مساحت هشت هزار مترمربع در حال ساخت است که از مجموع همه حوزه‌های علمیه قدیمی و جدید استان بزرگ‌تر است و به امید خدا فاز اول این مجموعه بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
انتهای پیام/224890/ب30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها