امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125946
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
خداداد ابراهیمی در جریان بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اظهار

خداداد ابراهیمی در جریان بازدید از غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اظهار داشت: بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با شعار، رسانه، آزادی مسئولانه جمعه 23 آبان با همه‌فراز و نشیب‌ها، بیم‌ها و امیدها بالاخره با برگزاری آئین اختتامیه در مصلی تهران به کار خود پایان می‌دهد، در این رهگذر تمرکز و توجه به چند موضوع خاص، شایان توجه و حائز اهمیت به نظر می‌رسد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی در ادامه افزود: حضور پررنگ مطبوعاتی محلی و نمایندگان تلاشگر عرصه مطبوعات استان‌های ایران اسلامی  امسال پررنگ،  برجسته و درخور توجه بود. هر چند که در سال‌های گذشته غرفه‌های مطبوعات محلی به گونه‌ای جزیره متروکه در کوچه پس کوچه‌های نمایشگاه و تنها به عنوان سیاه‌لشکری جا نمایی می‌شدند. اما امسال به منظور جلوگیری از تکرار این بی‌توجهی و بی‌مهری به بخش نمایشگاه مطبوعات محلی، در این دوره ورودی 13 نمایشگاه جهت دسترسی بخش مطبوعات محلی در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: بازدید مسئولان عالی‌رتبه، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، استانداران، نمایندگان مجلس، خارجی از دفتر اتحادیه مطبوعات محلی مورد توجه اصحاب رسانه و مطبوعات قرار گرفت، تهیه عکس، گزارش مصاحبه از  سوی شبکه‌های خبر، شبکه سه، شبکه یک، تی‌وی‌پرس به صورت فعال و موثر و پخش آنها از سیمای جمهوری اسلامی قابل تقدیر است.

ابراهیمی با بیان اینکه به نمایش گذاشتن قاپ لوگو و صفحات اول نشریات عصر مشروطه و قدیمی‌ترین مطبوعات محلی استان‌ها در غرفه اتحادیه مطبوعات محلی مورد استقبال گسترده مراجعان و بازدیدکنندگان واقع شد، ادامه داد: اتفاق فرهنگی که در هیچ نقطه از نمایشگاه امسال پیش‌بینی نشده بود، تصویربرداری صدا و سیما، عکس‌برداری خبرنگاران و علاقمندان به نشریات قدیمی شاهدی بر این مدعاست.

حضور پررنگ مشتاقانه دکتر صلاح الفضلی نویسنده و روزنامه‌نگار برجسته کویتی، اسکات پیترسون روزنامه‌نگار ارشد روزنامه کریستین سانیس مانیتور آمریکا، دکتر خالد قدومی نماینده جنبش حماسی، نماینده خبرگزاری الجزیره و ... و نیز حضور مسئولانه دکتر محمد منصور کوشش مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از نمایندگان مجلس، نمایندگان شورای عالی استان‌ها، دکتر چمران رئیس شورای شهر تهران و هئت همراه از غرفه اتحادیه مطبوعات محلی و غرفه‌های مطبوعات محلی استان‌ها، توجه رسانه‌ها و مطبوعات مختلف را به خود جلب کرد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی یادآور شد: تشکل صنفی اتحادیه مطبوعات محلی با احساس مسئولیت در کنار غرفه‌های مطبوعات استان‌ها جانمایی شد و در طول نمایشگاه، همفکری، همکاری و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و حضور در نشست‌های خبری و کارگاه‌های آموزشی و سایر برنامه‌های جانبی، مطبوعات محل را یاری می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مسئولان با نادیده گرفتن مطبوعات محلی صرفاً از خیابان‌های پر زرق و برق نمایشگاه عبور کردند و لحظاتی را در غرفه‌های فاخر نشریات سراسری و خبرگزاری‌ها به بحث و گفت‌وگو می‌پرداختند که این موضوع، مورد اعتراض شدید اصحاب مطبوعات محلی واقع شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها