امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125948
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در همایش دادستان های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در همایش دادستان های عمومی، انقلاب و نظامی مراکز استان ها که با موضوع «بررسی نقش دادستـان در قانون جــدید آیین دادرسـی کیفری» و با محوریت ارتقاء جایگاه دادسراها در پیشگیری و برخورد با جـرایم مواد مخـدر، اقتـصادی و امنیتی در سالن اجتماعات دادگســتری تبریز برگزار گردید، با اشـاره به اهـمیت مسأله امنیـت و برخورد با اخلالگران امنیتی اظهار داشـت: ستادهای استـانی مبارزه با جرایم خاص باید در جهـت برخورد با شرارت و ناامنی همواره فعّال بوده و ضمن رصد به موقع جرائم، با آنها برخورد نمایند.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه مسأله مواد مخدر از بزرگترین معضلات جامعه ماست، افزود: در برخورد با جرائم مواد مخدر ضمن به کار گیری تمام پتانسیلها، باید ظرفیتهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... به کار گرفته شوند و ضمن شناسایی سرشبکه‌های قاچاق و پخش مواد مخدر، در نهایت آنها را کشف و متلاشی نمود که این مهم مستلزم سرمایه گذاری کلان است.

وی همچنین در خصوص جرایم حوزه فضای مجازی اظهار داشت: در این باره نیاز به اختصاص شعب ویژه دادگاه جهت رسیدگی به جرایم حوزه فضای مجازی داریم که ان شاء الله در آینده‌ای نزدیک محقق خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: ارگان‌های دولتی هر کدام مرزبان حوزه کاری خود هستند؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرزبان امور فرهنگی است یا وزارت دارایی مرزبان امور اقتصادی است؛ با این وصف، اگر مرزبان، میدان دید خود را به خوبی رصد نکرده و تخلفات را به موقع شناسایی ننماید، طبیعتاً دستگاه قضایی نیز در برخورد با متخلفان موفق نخواهد بود.

این مقام قضایی با اشاره به پرونده‌های اقتصادی گفت: باید منافذی که موجب رخنه در امور مالی و بروز تخلف می شود مسدود شوند و جا برای کار در این حوزه بسیار زیاد است.

دادستان کل کشور با تأکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری، خطاب به دادستان ها و قضات کشور گفت: صدور قرار بازداشت حتی الامکان فقط مربوط به مواردی باشد که قانون در آن موارد صراحت دارد؛ یا ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای بازداشت وجود دارد.

در این همایش همچنین از خانواده شهید ترور ولی حاجی قلیزاده، دادستان اسبق شهرستان خوی که در سال 1388 توسط اشرار به شهادت رسید، تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها