امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125953
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
حمید رضا آقایی میبدی، فوق تخصص غدد و متابولیسم در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به برپایی دهکده دیابت تصریح کرد: به واسطه روز ...

حمید رضا آقایی میبدی، فوق تخصص غدد و متابولیسم در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به برپایی دهکده دیابت تصریح کرد: به واسطه روز جهانی دیابت برای افزایش آگاهی مردم و عموم جامعه از بیماری دیابت دهکده دیابت برگزار شد تا آگاهی بخشی و آموزش به مردم صورت گیرد و مردم بدانند دیابت چیست و چه آثاری به دنبال دارد.

وی افزود: در این دهکده که در 7 غرفه برگزار می‌شود علاوه بر آموزش و آگاهی بخشی، سنجش سلامت مراجعه کنندگان به صورت کلی مانند خون، تغذیه و ورزش نیز انجام می‌شود.

این فوق تخصص غدد و متابولیسم تأکید کرد: مهمترین اقدام در پیشگیری از دیابت آموزش و در مرحله بعدی تغذیه مناسب و فعالیت بدنی مستمر است که افراد با انجام این دو اقدام مردم می‌توانند در حد زیادی از بروز این بیماری پیشگیری کنند.

وی گفت: 150 دقیقه در طول هفته فعالیت بدنی متوسط برای افراد کافی است که حداقل یک روز در میان باشد و بیش از یک روز بین فعالیت‌ها فاصله نیفتد، این ورزش باید متناوب و مستمر باشد و فرد تمام این 150 دقیقه را در یک روز انجام ندهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها