امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125957
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دینگ دونگ یانگ» مدیر مسئول دفتر خبرگزاری شینهوا با حضور در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در مصلی تهران

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دینگ دونگ یانگ» مدیر مسئول دفتر خبرگزاری شینهوا با حضور در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در مصلی تهران علاوه بر معرفی خبرگزاری شین هوا به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در خصوص خبرگزاری شینهوا سخنرانی خود را در این نشست این گونه آغاز کرد: خبرگزاری شین‌‌هوا در سال 1391 تاسیس شد بعنوان شبکه اطلاعات و خبر جهانی تاسیس شد و رئیس فعلی آن «لینگ جونگ» و سردبیر آن «هبلینگ» است.

شین‌هوا شبکه اطلاعات جهانی را در دفتر مرکزی که در پکن قرار دارد را راه انداخته است و چندین دفتر را در استان‌ها و نواحی مناطق خودمختار و همچنین منطقه اداری خاص در «هونگ کونگ» و «ماکائو» دارد و اینکه 140 دفتر در سراسر دنیا دارد.

رئیس دفتر خبرگزاری شین‌هوا در تهران خاطر نشان کرد که شین‌هوا یک دفتری هم در استان تایوان راه‌ اندازی خواهد کرد که از خبرنگاران داخلی استفاده خواهد کرد. این رسانه مشترکین خود را با اطلاعات اقتصادی و اطلاعات متنی،‌ عکس، شنیداری و دیداری و متون موبایل به صورت 24 ساعته تغذیه می‌کند.

این رسانه به زبانهای مختلف چینی انگلیسی فرانسوی روسی اسپانیایی و عربی پرتقالی و ژاپنی اخبار خود را منتشر می‌کند.

وی افزود: این مطالبی که مطرح کردم اطلاعات کلی بود که درباره شین هوا می‌توانستم تهیه کنم.

«دینگ دانگ یانگ» ادامه داد: شین‌هوا برای اینکه کار خودش را گسترش دهد خبرهای چند رسانه‌ای برای سرویس‌های اطلاعاتی برای مشتریان خود تهیه می‌کند و سرویس خبری ویدئویی را به زبان انگلیسی که بصورت تلویزیون است  راه انداخته است و همچنین ایستگاه تلویزیونی موبایل به همراه بخش خبری مولتی‌مدیا ایجاد کرده است.

رئیس دفتر خبرگزاری شین‌هوا اظهار داشت: اینترنت شین‌هوا بصورت شینهوا دات‌نت است و اطلاعات آن بصورت رسمی در اختیار مقامات و مشترکین بصورت 24 ساعته قرار داده می‌شود.

وی افزود: شین‌هوا یک سرویس مالی و اقتصادی هم برقرار کرده است که شین‌هوا دات ایت نام دارد و از طریق آن می‌تواند اطلاعات اقتصادی و مالی را فراهم کند و تجارت و فعالیت‌های اقتصادی آن از طریق این سیستم انجام می‌شود.

یانگ ادامه داد: شین‌‌هوا حدود مجله و روزنامه دارد که بطوریکه یکی از روزنامه‌ها حدود 10 میلیون ورژن چاپ شده دارد.

مدل متنی شین‌هوا به زبان چینی و برای مخاطبان خارج از این کشور حدود 300 خبر در روز است؛ سرویس خبری متنی شین‌هوا 400 خبر منتشر می‌کند و خبرهای داخلی و خارج از مرزها را پوشش می‌دهد و در رابطه با خبرهای عکسی روزانه هزار عکس منتشر می‌کند.

شین‌هوا یک آرشیو خبری بسیار گسترده دارد که 3میلیون عکس بایگانی شده که حدود 2 میلیون آن دیجیتالی شده است که قدیمی‌ترین آن به قرن 19 بر می‌گردد.

رئیس دفتر خبرگزاری شین‌هوا در مورد برگزاری نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به خبرنگار فارس گفت: اینجا محیط بسیار فعالی است و اینکه ایران این  نمایشگاه را برگزار می‌‌کند باعث غرور کشور است که در سالهای اخیر در بخش رسانه رشد و توسعه کشور را نشان می‌دهد و ما  از مسئولینی که این نمایشگاه را برگزار می‌کنند تشکر می‌کنیم که ما را در این ارتباط کمک می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: من از دولت رئیس جمهور «حسن روحانی» سپاسگزارم که این فضا را بوجود آورده بخصوص برای رسانه‌های خارجی که فعالیت بیشتری داشته باشند و برگزاری این نوع نمایشگاه بعید است.

یانگ در مورد نبود زبان فارسی در شین‌هوا با توجه به رابطه مطلوب بین چین و ایران اظهار داشت که دلایل زیادی وجود دارد و شاید استعداد‌های نوشتن در چین به زبان فارسی وجود ندارد همانطور که در ایران نیز زبان چینی در خروجی رسانه‌های  ایرانی وجود ندارد.

وی در مورد تامین مالی خبرگزاری شین‌هوا گفت: در عین حال که آنها محصولات خود را به فروش می‌رسانند، خبرگزاری شین‌هوا با توجه به اینکه یک خبرگزاری دولتی است بیشترین سهم درآمد آن از طریق دولت است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها