امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125962
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین انتظامی در مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها که هم اکنون در محل ...

به گزارش خبرنگار جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین انتظامی در مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها که هم اکنون در محل مصلی تهران در حال برگزاری است، ضمن تشکر بابت حضور سرافراز رئیس جدید سازمان صدا و سیما اظهار داشت: نمایشگاه تا ساعتی دیگر به پایان می‌رسد و یک هفته تلاش همکاران رسانه‌ای این همایش بزرگ رسانه‌ای را که مربوط به خود آنها بود شاهد بود.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با بیان اینکه وزارت ارشاد صرفاً هماهنگ کننده و تنظیم کننده برگزاری نمایشگاه مطبوعات است اظهار داشت: نزدیک به 600 غرفه در نمایشگاه طی یک هفته (هفت روز) فعال بودند.

وی با بیان اینکه در کنار بخش عمده رسانه‌ها دو بخش دیگر اعم از روابط عمومی‌ها و کسب و کار مرتبط با رسانه در بیستمین نمایشگاه مطبوعات حاضر بودند ابراز داشت: خوشبختانه استقبال مخاطبان و حضور مسئولان خوب بود و این زمینه را فراهم کرد تا در این 7 روز از زحمات این عناصر قدردانی شود.

وی اضافه کرد: این آیین‌نامه قاعدتاً دو دستور کار دارد دستور کار اول قدردانی از زحمات غرفه‌ها و همکاران رسانه‌ای طی 7 روز بر اساس شاخص‌هایی است که پیش از این اعلام کرده‌ایم.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در ادامه سخنان خود بیان داشت: یکی از ویژگی‌های نمایشگاه این بود که شاخص‌ها و نحوه انتخاب از روز نخست اعلام شده بود.

وی ضمن قدردانی از شورای هماهنگی تشکل‌های مدیریتی رسانه‌ای بیان داشت: امیدوار هستیم حضور ‌آنها در این نمایشگاه مقدمه‌ای شود تا در سال‌های دیگر نمایشگاه به طور کامل توسط صنوف مطبوعات برگزار شود و وزارت ارشاد صرفاً به عنوان ناظر عمل کند.

وی همچنین با اشاره به حضور سرافراز رئیس جدید سازمان صدا و سیما در آیین اختتامیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات یادآور شد: خاستگاه سرافراز مطبوعات بوده است به طوری که سالها در رسانه ملی حضور داشت و قدیمی‌ترین معاون صدا و سیما محسوب می‌شد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس ابتکار و تدبیر مقام معظم رهبری برای انتخاب آقای سرافراز پیام مدیریتی داشت اینکه از داخل صدا و سیما و قدیمی‌ترین معاون انتخاب شد.

انتظامی با بیان اینکه زبان و ادبیات فارسی عنصر هویت‌بخش است ابراز داشت: بی‌توجهی به آن می‌تواند ما را به سرنوشت بخشی از کشورهای آسیایی که زبان و ادبیات خود را ندارند دچار کند.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد گفت: سال گذشته جشنواره مطبوعات به همت بخش زبان و ادبیات فارسی برگزار شد.

وی به تشکیل شورایی در فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی اشاره کرد و ابراز داشت: فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی شورایی را تعیین کرده تا سالانه جایزه این فرهنگستان را به رسانه‌هایی اهدا کند که در شاخص‌هایی که اعلام شد را رعایت کنند.

وی بیان داشت: امسال در نمایشگاه مطبوعات توسط خود فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی این جایزه اهدا خواهد شد.

انتظامی خاطرنشان کرد: اگر چه نمایشگاه به آخرین ساعات خود نزدیک می‌شود اما رسانه خاموشی ندارد.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد همچنین به شعار بیستمین دوره از نمایشگاه مطبوعات مبنی بر رسانه آزادی مسئولانه اشاره کرد و بیان داشت: شاید متغیر بحرانی در فضای رسانه‌ای اخلاق حرفه‌ای و فعالیت توأم با مصونیت باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها