امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125968
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامعلی حدادعادل در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار داشت: با انتخاب عنوان آزادی مسئولانه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامعلی حدادعادل در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار داشت: با انتخاب عنوان آزادی مسئولانه برای بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها خوشحال شدم و بنده از آن کسی که این عنوان را انتخاب کرده تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: آنچه ما در این سال‌ها می‌خواستیم بگوییم عنوان آزادی مسئولانه است که گفته شد و به معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد پیشنهاد می‌کنم همایشی با این عنوان برگزار کند تا راهبر تدوین آزادی و مسئولیت مشخص شود.

دحداد عادل بیان داشت: بعضی از روزنامه‌ها آنقدر نسبت به زبان فارسی بی‌مبالات هستند که نه خط و نه ارکان فراسی در آن لحاظ می‌شود.

رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی افزود: یکی از مسئولیت‌های رسانه‌های مسئولیت نسبت به زبان فارسی است و ما در کشورمان نسبت به این زبان پرمحتوا مسئولیت داریم.

وی خاطر نشان کرد: ما صاحب یک زبان گرانقدر هستیم که در معرفی ما پیش مردم دانای جهان از نفت و سایر چیزهای دیگر نیز افتخارآمیزتر است.

حداد عادل با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید مسئولیت‌پذیر باشند گفت: امسال جایزه فرهنگستان زبان فارسی به سه روزنامه سراسری استانی و یک روزنامه‌ای که به زبان فارسی د رمقاله‌ها و گزارش‌ها توجه کرده بود اهدا می‌شود.

وی تاکید کرد:‌فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی این آمادگی را دارد که برای تمامی رسانه‌ها دوره‌های آموزشی برگزار کند.

به گزارش فارس جوایز فرهنگستان ادب و زبان فارسی به روزنامه‌های اطلاعات، همشهری و خبر جنوب اهدا شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها