امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125976
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
حسین کنعانی‌مقدم کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و

حسین کنعانی‌مقدم کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حاشیه بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سؤالی درخصوص مذاکرات هسته‌ای و چشم‌انداز و تمدید آن گفت: سیاستی که ایران تاکنون پیش برده، منجر به تغییر ادبیات غرب نسبت به ایران شده است که این نکته بسیار مهم می‌باشد.

وی تصریح کرد: زیاده‌طلبی غربی‌ها تحت فشار لابی صهیونیست‌ها بوده که آنها در جلسات خصوصی ناچار شده‌اند ادبیات خود را تغییر دهند، اما در رسانه‌ها مطالبی مخالف آن بیان می‌کنند.

کنعانی‌مقدم تصریح کرد: در بحث توافقنامه‌ نهایی چندین واژه تغییر ماهیت و نام پیدا کرده که در خصوص تحریم‌ها کلمه تعلیق از سوی غربی‌ها به کار برده می‌شود در حالی که در گذشته آنها مخالف برداشتن تحریم‌ها بودند و با تعلیق تحریم‌ها هم اکنون موافق هستند.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: هم اکنون غربی‌ها از تغییر کاربری رآکتور اراک صحبت به میان می‌آورند در حالی که قبلاً به دنبال بسته و برچیده شدن رآکتور و نیروگاه اراک بودند.

کنعانی‌مقدم گفت: در بحث سانتریفیوژها و غنی‌سازی نیز 1+5 از عباراتی نظیر اینکه ایران حق ندارد این موارد را داشته باشد دست برداشته‌ و نکته مقام معظم رهبری در خصوص 190 هزار سو را مطرح می‌کنند و آن را قبول کرده‌اند.

وی گفت: 1+5 به خوبی متوجه شده که ایران در افکار عمومی جهان جایگاه ویژه‌ای دارد و چاره‌ای جز پذیرش حقوق ایران ندارند.

وی با تاکید بر اینکه توافق نهایی با تغییر چند پاراگراف که در آن بعضی ضرب‌الاجل‌ها برای طرف غربی و طرف ایرانی آورده شده، امضا خواهد شد، گفت: تمدید مذاکرات به صلاح ایران نیست زیرا غرب با تحریم علیه ایران به دنبال بهانه است که تحریم‌ها و فشارها ادامه پیدا کند ولی اگر در ضرب‌الاجل 3 آذر به توافق برسیم چاره‌ای جز تعلیق‌ تحریم‌ها ندارند و شاید برخی فشارها در لابی صهیونیستی در آمریکا به دنبال آن باشد که تحریم‌ها همچنان ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها