امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125977
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، تعدادی از دانشجویان افغانستان در یک اقدام بی سابقه در کابل، با برپایی نمایشگاه خیابانی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، تعدادی از دانشجویان افغانستان در یک اقدام بی سابقه در کابل، با برپایی نمایشگاه خیابانی تحت عنوان «لحظه‎ای با کتاب»، شهروندان این کشور را به مطالعه کتاب تشویق کردند.

این طرح به ابتکار تعدادی از دانشجویان و باهمکاری تعدادی از انجمن‎ها و کتابفروشی‎ها راه اندازی شده و هدف آن نهادینه کردن مطالعه در این کشور خوانده شده است.

این طرح در 5 نقطه شهر کابل عملی شده و کتابهایی با موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... در اختیار شهروندان گذاشته شده است.

براساس این طرح، هر یک از مراجعه کنندگان به مدت 2 دقیقه به مطالعه کتاب می‎پردازد و در صورتیکه مراجعه کننده سواد نداشته باشد یکی از مسئولان، برای مراجعه کننده کتاب می‎خواند.

این طرح با استقبال گرم شهروندان کابل واقع شده و آنان تاکید دارند که باید فرهنگ کتابخوانی در میان مردم نهادینه شود.

شهروندان افغانستان عامل بدبختی و عقب ماندگی کشورشان را بی سوادی و فقر فرهنگی می‎خوانند و تقاضا دارند که این‎گونه طرح‎ها در تمام نقاط کشور بخصوص در مکان‎های عمومی عملی شود.

هرچند طی بیشتر از یک دهه گذشته وضعیت مطالعه در افغانستان بهبود یافته، اما به باور کارشناسان، گسترش و توسعه تکنولوژی و شبکه‎ای اجتماعی تا اندازه‎ای سبب شده که فرهنگ مطالعه در میان جوانان بصورت شاید و باید نهادینه نشود.

مراجعین مکلف هستند بعد از مطالعه کتاب مورد نظر، نظرات خود را مبنی بر نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در بروشور و دفترچه‎ای مخصوص بنویسند، تا در آینده مورد استفاده برگزار کنندگان قرار بگیرد.

این نمایشگاه تا جمعه 23 آبان ماه ادامه دارد.
انتهای پیام/ز
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها