امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125980
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، شبکه «آلتین عصر» تلویزیون ملی ترکمنستان روز جمعه در گزارشی ضمن بیان مطلب فوق تصریح ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‏‌آباد، شبکه «آلتین عصر» تلویزیون ملی ترکمنستان روز جمعه در گزارشی ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد، این گروه متشکل از کارکنان بانک دولتی «ترکمنستان» (رئیس بخش مالی و صندوقدار) که به طور غیرقانونی مقدار قابل توجهی منات را به دلار تبدیل و برای قاچاق آنها به کشورهای خارجی، به دلالان تحویل داده‌‌اند.

این گزارش حاکی از آن است که همه بازداشت شدگان که حدود 10 نفر بودند، به جرم خود اعتراف کردند.

تلویزیون ملی ترکمنستان در این گزارش رسما اعلام کرد، گروه بازداشت شده که در واقع عوامل پخش شایعه بی‌اساس مبنی بر احتمال کاهش ارزش منات در برابر دلار آمریکا در ترکمنستان هستند.

لازم به ذکر است که در روزهای اخیر با توجه به شایعات مبنی بر احتمال افزایش دلار آمریکا در برابر منات، در مراکز مبادله ارز خارجی در عشق‏‌آباد صف‌های طولانی ایجاد شده بود اما این روند هیچ گونه تاثیری بر ارزش منات در مقابل دلار نداشت.

این در حالی است که از ماه مه سال 2008 در ظرف 6 سال گذشته، نرخ 1 دلار آمریکا، 2.85 منات به فروش می‏‌رسد که هیچ گونه نوسانی نداشته‌ است.

گفتنی است که برطبق قوانین ترکمنستان اتباع این کشور که قصد سفر به کشورهای خارجی داشته باشند، تنها مبلغ 20 هزار دلار نقدی می‏توانند به همراه خود داشته و بقیه میزان نقدی باید به صورت بانکی، کارت‏های اعتباری بین‏‌المللی همچون «ماسترکارت» و «ویزا کارت» به خارجی ترکمنستان منتقل شوند.

ترکمنستان 21 سال پیش در پی کسب استقلال از شوروی سابق، پول ملی خود بنام «منات» را به گردش درآورد و هم‌اکنون باثبات‌ترین ارز در میان کشورهای منطقه آسیای مرکزی محسوب می‌شود.
انتهای پیام/ز
   
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها