امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125981
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ترکیه در مرزهای مشترک خود با سوریه رادارهای جدید مستقر می‌کند. روزنامه «حریت» ترکیه،

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ترکیه در مرزهای مشترک خود با سوریه رادارهای جدید مستقر می‌کند.

روزنامه «حریت» ترکیه، امروز جمعه ضمن انتشار خبر استقرار رادارهای جدید ترکیه در مرز این کشور با سوریه اعلام کرد که هدف از این رادارها ثبت مراکزی است که از آن به سوی ترکیه شلیک می‌شود.

به گزارش این روزنامه، این رادارها برای شناسایی و ثبت مراکزی به کار برده می‌شود که از این مراکز به سوی ترکیه خمپاره و گلوله شلیک می‌شود.

رادارهای جدید ترکیه برای یگان‌های توپخانه‌ای نیروی زمینی این امکان را فراهم می‌کند که منبع پرتاب گلوله را شناسایی کند و فورا به آن پاسخ دهد.

این در حالی است که ترکیه همچنان از رادارهای «ANTP-Q» استفاده می‌کند که آن را در سال‌های گذشته از آمریکا خریداری کرده بود ولی به دلیل افزایش درگیری‌ در مناطق مرزی با سوریه این رادارها کافی نیست و به امکانات فنی بیشتری نیازمند است تا از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل شود.

ارتش ترکیه نسل جدیدی از رادارهای قابل حامل بر روی خودرو را خریداری کرده و این رادارها آزمایش شده و تا حدود زیادی در تعیین مراکز شلیک موفق عمل کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها