امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125984
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرکرده‌های گروه‌های مخالف دولت سوریه با طرح «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سرکرده‌های گروه‌های مخالف دولت سوریه با طرح «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه مبنی بر ایجاد مناطق «تعلیق درگیری در حلب» مخالفت کردند.

وبگاه خبری «ارم نیوز» گزارش داد، سرکرده‌ها و عناصر گروه‌های مخالف دولت سوریه پس از برگزاری نشستی در «ریف جنوبی ادلب» و «ریف شمالی حماه»، طرح تعلیق درگیری را نپذیرفتند و مدعی شدند که این طرح به سود دولت خواهد بود؛ چرا که ارتش خواهد توانست نیروهای خود را در محل‌هایی متمرکز کند که شاخه‌های مخالفان در آن پیشروی داشته اند.

«شیخ موس أحرار» یکی از سرکرده‌های گروهک تروریستی «احرار الشام» طرح دی میستورا را طرح خبیثی از سوی نظام بین‌الملل دانست که به دولت سوریه این امکان را می دهد که نیروهای خود را به «درعا» منتقل کند.

«معتز الحاج» سرکرده گروه‌های «فاروق الاسلام» که در ریف جنوبی ادلب فعالیت می‌کنند، نیز تأکید کرد که با تعلیق درگیری در هر منطقه‌ای که باشد، مخالفند.

الحاج در ادامه مدعی شد، در صورتی که درگیری در شمال متوقف شود، نیروهای دولت به نقاط مرکزی منتقل خواهند شد تا پیروزی‌هایی را در این منطقه محقق کند.

«ابوخالد» سرکرده گروهک احرار الشام نیز مدعی شد که این گروهک، متوقف ساختن درگیری در حلب یا هر شهر دیگری را نمی‌پذیرد.

این در حالی است که «ابو بسام» سرکرده گروه‌های الفاروق نیز اذعان کرد، شاخه‌های مخالف مسلح می‌دانند که متوقف شدن درگیری در حلب بدین معناست که دولت نیروهای خود را به حمص و درعا منتقل می‌کند تا با حجم بیشتری در آنجا بجنگند.

فرستاده سازمان ملل متحد در امور سوریه چندی پیش طرح تعلیق درگیری را در مناطق سوریه اعلام کرد و قرار است که این طرح نخست از شهر حلب آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار