امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125986
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 4
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین که مناطقی از شرق کشورش در تصرف استقلال‌طلبان است، ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین که مناطقی از شرق کشورش در تصرف استقلال‌طلبان است، می‌گوید که ارتش کشورش در صورت عدم توافق برای صلح، آماده دفع حملات نظامی خواهد بود.
وی همچنین گفت که هیچ دلیلی برای نگرانی مردم وجود ندارد و «ارتش نیرو و تجهیزات کافی برای دفاع از کشور را دارد.»
پروشنکو که چندی است بر مسند ریاست‌جمهوری اوکراین تکیه دارد، بارها بر توسل به سیاست مشت آهنین برای برخورد با «جدایی‌طلبان و تروریست‌های» شرق این کشور تأکید دارد.
این سرمایه‌دار اوکراینی که صاحب یک کارخانه عظیم شکلات‌سازی نیز می‌باشد، شبه‌جزیره کریمه را نیز کماکان بخشی از اوکراین می‌داند و گفته که آن را به اوکراین بازمی‌گرداند.
پس از روی کار آمدن دولت غربگرا در اوکراین، مردم شرق این کشور که اکثرا روس‌تبار هستند درصدد خودمختاری برآمدند، حرکتی که به درگیری با ارتش، کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان، آواره شدن صدها هزار نفر و حتی انهدام چندین فروند جنگنده اوکراینی منجر شد و هنوز هم قرارداد صلح دائمی برای پایان دادن قطعی به این درگیری‌ها و مشخص شدن تکلیف این مناطق منعقد نشده است.
یکی از تبعات اصلی این درگیری‌ها برای کی‌یف، جدا شدن شبه‌جزیره کریمه از اوکراین و الحاق ‌آن به جمهوری فدراتیو روسیه بود؛ منطقه‌ای استراتژیک در سواحل دریای سیاه که در سال ۱۹۵۴ و به مناسبت سیصدمین سالروز پیوستن اوکراین به اتحاد جماهیر شوروی، به عنوان «هدیه»  به اوکراین واگذار شده بود. با مشاهده اولین جرقه های درگیری در شرق اوکراین، مردم این منطقه در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1392، به پای صندوق‌های رأی آمدند و با دادن رأی قاطع 96.77 درصدی، به الحاق زادگاه خود به روسیه «بله» گفتند.
دقائقی پیش از این اظهارنظر رئیس‌جمهور اوکراین، «آرسنی یاتسنیوک» نخست‌وزیر اوکراین گفته بود که «ساختن ارتشی قوی برای دفاع از کشور در برابر حمله روسیه، اولویت دولت کی‌یف است.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها