امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 125989
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه بین‌المل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه انگلیسی شبکه خبری بی‌بی‌سی با استناد به اخبار برخی منابع داخلی، از رونق گرفتن بازار

به گزارش گروه بین‌المل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه انگلیسی شبکه خبری بی‌بی‌سی با استناد به اخبار برخی منابع داخلی، از رونق گرفتن بازار خرید و فروش الاغ در ایران در پی افزایش قیمت سوخت خبر داد!

بنابراین گزارش، بی‌بی‌سی با استناد به مطلب منتشر شده در یک سایت ایرانی نه چندان شناخته شده که حمایتش از وزیر پیشنهادی علوم، گرایش سیاسی آن را لو می‌دهد، مدعی شده است که گران شدن بنزین و گازوئیل در ایران روستائیان را بر آن داشته که بار دیگر به استفاده از الاغ روی بیاورند.
 بی‌بی‌سی همچنین این خبر را چنین ادامه داده است: «این خبر خوبی برای حیواناتی است که پیش از این قبل از زمستان ترک می‌شوند چرا که مالکانشان توان پرداخت هزینه تغذیه آنها را نداشتند. در گذشته، برخی روستائیان پیش از زمستان الاغ‌هایشان را رها می‌کردند تا بمیرند.»

بی‌بی‌سی انگلیسی در بخش پایانی خبر خود تصریح کرده که ایران در ماه آوریل با هدف تقویت اقتصاد خود یارانه دولتی سوخت را کاهش داد. اما این اقدام به‌شدت مصرف‌کنندگان را تحت تاثیر قرار داد و قیمت بنزین یک‌شبه 75 درصد بالا رفت. ایرانی‌ها همچنین باید با افزایش قیمت آب و برق در سال جاری سر کنند.

این تصویرپردازی از ایران که بی‌بی‌سی سعی در انجام آن داشته، ناخودآگاه یادوار برخی فیلم‌های جشنواره‌ای کارگردانان منتسب به یک جناح خاص است که عموما ایران را صحنه فقر و فلاکت به تصویر می‌کشند.

بی‌بی‌سی البته این خبر را بدون منبع تهیه نکرده اما منبع این خبر چندان معتبر به‌نظر نمی‌رسد.

رسانه دولتی انگلیس که خود را رسانه‌ای حرفه‌ای می‌انگارد، بارها در تصویرسازی‌های خود از ایران دست به چنین شیطنت‌هایی زده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها