امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126000
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، «سید صدر الدین القبانجی»، خطیب نماز جمعه «نجف اشرف» در خطبه‌های نماز جمعه امروز این ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، «سید صدر الدین القبانجی»، خطیب نماز جمعه «نجف اشرف» در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر که در حسینیه بزرگ «فاطمیه» برگزار شد، اظهارداشت: «4 هزار و 500 رزمنده آماده آزادسازی استان نینوا و غلبه بر گروهک تکفیری داعش هستند و آنچه از پیروزی نصیب نیروهای عراقی شد، از کرامات ماه محرم الحرام و شهادت سید الشهداست».

خطیب نماز جمعه نجف اشرف از اقدامات دولت جدید عراق در تجدید نظر در ساختار دستگاه‌ نظامی و پاکسازی آن و مبارزه با فساد اداری و سفر «فواد معصوم»، رئیس جمهوری عراق به عربستان سعودی و گوش سپردن به توجیهات مرجعیت عالی دینی عراق که همواره توجیهاتی درست در قبال بحران‌ها داشته‌اند، استقبال کرد.

القبانجی در ادامه به بحران مالی و نفتی ایجاد شده بین بغداد و منطقه کردستان اشاره کرد و گفت: «این بحران مدت‌هاست ادامه دارد و راه حلی حقیقی برای آن یافت نشده و ما تاکید می‌کنیم که تنها راه حل این بحران مذاکره و گفت‌وگوست و حل این بحران ملی امری ضروری و الزامی است».

خطیب نماز جمعه نجف اشرف همچنین از برکناری شماری از فرماندهان نظامی عراق از سمت‌های خود استقبال و تاکید کرد که «این اقدام امری ضروری در پاکسازی دستگاه نظامی و تجدید نظر در ساختار آن است، چراکه ضرباتب که به عراق وارده شده، ناشی از خیانت برخی از این فرماندهان است، همانگونه که در کنار آن باید مبارزه با فساد اداری و مالی نیز با قدرت ادامه می‌یابد، چون این فساد همچون وبا عراق را فراگرفته و موجب شده تا دولت با ناتوانی باز پرداخت 84 میلیارد دیناری مواجه شود.

خطیب نماز جمعه نجف اشرف در بخش دیگری از خطبه خود به دگرگونی‌ و تحول رخ داده در عرصه بین المللی در قبال خط مشی تکفیری اشاره کرد که به اعتقاد وی از عربستان سعودی شروع شده که اعلام کرد، حمله‌ای را علیه تکفیر و تصحیح خط مشی درسی خود در مدارس این کشور آغاز کرده است.

وی همچنین به اقدامات اردن و همچنین الازهر مصر اشاره کرد، به ویژه الازهر مصر که خود را برای برگزاری کنفرانسی بین المللی در مبارزه با تروریسم و اشاعه خط مشی و افکار میانه‌رو آماده می‌کند.

القبانجی همچنین به وضعیت بحرین نیز اشاراتی داشت و در این خصوص گفت: «رژیم بحرین همچنان سیاست سرکوب و به حاشیه راندن ملت بی‌پناه خود را ادامه می‌دهد و اقدام به بازداشت زنان بحرینی به همراه کودکانشان می‌کند و ما مردم بحرین را به صبر و شکیبایی دعوت می‌کنیم که پیروزی الهی در راه است و بدانید که رژیم بحرین آخرین نفس‌های خود را می‌کشد».

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها