امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126002
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
«حسن عبدالعظیم»، رئیس هیئت هماهنگی ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: بحران سوریه دیگر محصور بین ...

«حسن عبدالعظیم»، رئیس هیئت هماهنگی ملی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: بحران سوریه دیگر محصور بین دولت و مخالفان نیست بلکه طرف‌هایی بین المللی هم باید به این توافق دست یابند که نمی‌توان هیچ طرفی را به نفع طرف دیگر از راه حل بحران سوریه کنار گذاشت.

وی افزود:هیئت هماهنگی ملی سوریه قاطعانه با کنار گذاشته شدن دولت ایران در حل بحران سوریه مخالف است زیرا ایران طرف جدی و کارآمد در حل بحران سوریه است.

رئیس هیئت هماهنگی ملی سوریه گفت: در عین حال اتحادیه اروپا و سازمان ملل بخشی از طرف‌هایی هستند که می‌توانند با تشکیل یک هیئت معارض متعادل و قابل قبول راه حل سوری را ایجاد کنند.

عبدالعظیم دلیل شکست کنفرانس ژنو 2 را بی توجهی پنج قدرت بزرگ جهانی به تشکیل هیئتی معارض که نماینده همه طیف‌های معارضان باشد، دانست و گفت:در آن زمان قدرت‌های بزرگ فقط به حضور ائتلاف مخالفان و دو عضو هیئت هماهنگی که شخص بنده و عارف دلیله بود، اکتفا کردند.

وی افزود: اما وقتی اختلافات در داخل ائتلاف مخالفان نمودار شد و ائتلاف از گروه‌هایی تندرو در سوریه استقبال کرد و این امر منجر به پدید آمدن داعش به عنوان پدیده‌ای تروریستی در سوریه شد، جامعه بین المللی تصمیم گرفت که در هر کنفرانسی برای حل بحران سوریه تعادل در تعیین نمایندگان معارضان ایجاد کند.

ائتلاف مخالفان سوریه هیچ دیدگاه و برنامه سیاسی واحدی ندارد

عبدالعظیم تاکید کرد: ائتلاف مخالفان علاوه بر شکافی که در آن وجود دارد هیچ دیدگاه سیاسی و برنامه سیاسی واحدی ندارد و دلیل این امر موضع ائتلاف در قبال شهر عین العرب سوریه است و این گونه است که مشخص شد که نیروهای معارض میانه رو و دولت سوریه قادر به پایان دادن به حضور داعش در سوریه هستند.

رئیس هیئت هماهنگی ملی سوریه با اشاره به آمادگی این هیئت برای حضور در کنفرانس دمشق 1 گفت:ما امیدوار به برگزاری این کنفرانس مشروط به حضور نماینده سازمان ملل و طرف های بین المللی هستیم.

استقبال از طرح دی مستورا در تعلیق درگیری در مناطقی از سوریه

وی در عین حال گفت که هیئت هماهنگی ملی سوریه از طرح استفان دی مستورا درباره تعلیق درگیری در برخی مناطق سوریه استقبال می‌کند.

عبدالعظیم گفت: هیئت هماهنگی ملی سوریه در پنجم ماه میلادی جاری با صدور بیانیه‌ای از احزاب معارض و دولت سوریه خواست که این طرح را که فتح بابی برای گفت‌وگوی سوری -سوری پس از تعلیق درگیری‌هاست بپذیرند.

هیئت هماهنگی ملی سوریه به ریاست حسن عبدالعظیم است که خود را متشکل از حدود 13 حزب سیاسی (عمدتاً چپ) و فعالان سیاسی مستقل، از جمله سه حزب سیاسی کرد و فعالانی سیاسی می داند.

هیئت هماهنگی ملی سوریه از زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه در سال 2011 در داخل و خارج از سوریه فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار