امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126009
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ارتش لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر که از ماه می عملیاتی گسترده را برای مقابله با شبه

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ارتش لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر که از ماه می عملیاتی گسترده را برای مقابله با شبه نظامیان اسلامگرا در شهر بنغازی آغاز کرده است، 9 تبعه کشور ترکیه که در چارچوب ماموریت سازمان ملل در لیبی فعالیت می‌کردند را آزاد کرد.

از آنجایی که ژنرال حفتر ترکیه را متهم به حمایت از شبه نظامیان اسلامگرا می‌داند، این 9 نفر را دستگیر کرد اما پس از آنکه سازمان ملل ماموریت این افراد را در چارچوب این سازمان تائید کرد، آنها آزاد و تحویل نمایندگان آنکارا شدند.

حفتر که روابط خوبی با محور ضد اخوان المسلمین در منطقه از جمله کشورهای عربستان، امارات متحده عربی و مصر دارد، در ماه ژوئن هم 400 نفر از اتباع ترکیه که در این کشور فعالیت داشتند را اخراج کرد.

نیروهای ژنرال حفتر در لیبی با گروه‌های اسلامگرایی در جنگ است که بنابر گزارش‌ها مورد حمایت قطر و ترکیه هستند و از شاخه‌های اخوان المسلمین در این کشور محسوب می‌شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها