امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12601
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۶
تعداد بازدید: 122
غلامعلی حدادعادل در نشست خبری خود که صبح امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار سینمایی فارس در ...

غلامعلی حدادعادل در نشست خبری خود که صبح امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برنامه‌هایش برای پایان بخشیدن به رانت‌خواری در سینما،وضعیت خانه سینما، ادامه کار سازمان سینمایی و نظرش در مورد شورای عالی سینما گفت: بنده اظهارنظری در مورد ساختارهای موجود نمی‌کنم چرا که ممکن است این ساختارها مفید و یا غیرمفید باشند بنابراین تصمیم‌گیری راجع به شورای عالی سینما و سازمان سینمایی قابل بررسی است.

حداد عادل همچنین با تاکید بر این نکته که سینما اجتماعی‌ترین هنر در میان انواع هنرها است گفت: تأثیرگذاری و اثربخشی این رشته بر روی افکار عمومی بسیار زیاد است و حتی می‌توان آنرا با فوتبال مقایسه کرد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: سینما را قابل مقایسه با فوتبال در رشته‌های ورزشی می‌دانم و اگر سینما در مسیر رشد کشور حرکت کند می‌تواند مددکار نظام و ملت باشد.

وی با تأکید بر اینکه ساماندهی امور سینمایی را در اولویت قرار خواهم داد اظهار کرد: تلاش می‌کنم زبان مشترک بین دولت و اهل سینما پیدا کنم و بر اساس ساختار و چارچوب ارزش‌های نظام از تجربه‌های اهل سینما استفاده کنم چرا که اصول من این است که از نهادهای مردمی استفاده سیاسی و ابزاری نخواهم کرد.

حداد عادل به سابقه ریاست خود بر مجلس شورای اسلامی نیز اشاره و تصریح کرد: هنگامی که در مجلس بودم هرگز بخشی از امکانات را به سوی طیف خاص مثلاً خبرنگاران سوق ندادم تا از شخص و مواضعم حمایت کنند، بنابراین سعی دارم در حوزه سینما نیز امکانات کشور را به برخی کارگردان‌ها به منظور حمایت از خویش تخصیص ندهم چرا که طرفداری از نظام و ملت برای بنده حائز اهمیت است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد:برخی مشکلات در خانه سینما با مذاکره قابل حل است و اگر یک قانون و اساسنامه‌ای تصویب شود که حدود اختیارات خانه سینما و رابطه با دولت در آن مشخص شود می‌توان همکاری سازنده‌ای صورت گیرد.

وی در جواب این سؤال که آیا شما سینما را در خدمت سیاست و یا سیاست را در خدمت سینما می‌دانید نیز اظهار داشت: هیچکدام را در خدمت دیگری نمی‌دانم بلکه بنده سینما و سیاست را فقط در خدمت کشور قرار خواهم داد. 

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها