امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126013
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 93
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری-تحلیلی المانیتور گزارش داد که ایران برای کاهش ریسک اقتصادی ناشی از نوسان ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری-تحلیلی المانیتور گزارش داد که ایران برای کاهش ریسک اقتصادی ناشی از نوسان قیمت نفت در ماه‌های اخیر تلاش می‌کند.

این گزارش با اشاره به اینکه کاهش قیمت جهانی نفت تردیدهایی را درباره موقعیت مالی دولت ایران ایجاد کرده است تصریح کرد که با نگاهی واقع بینانه به وضعیت مالی دولت و تجارت و بخش‌های اقتصادی مرتبط با آن نشان می‌دهد که آسیب پذیری ایران از نوسان قیمت نفت به طور چشمگیری کاهش یافته است.

المانیتور با رد برخی گزارش‌های رسانه‌ای درباره اینکه بودجه ایران با نفت به قیمت 140 دلار برای هر بشکه تنظیم شده تاکید کرد که این گزارش ها برای فریب مخاطبان است.

این پایگاه خبری-تحلیلی آمریکایی در ادامه تصریح کرد: اینجا چند حقیقت وجود دارد، اول اینکه بودجه براساس میانگین 100 دلار برای هربشکه و صادرات روزانه یک میلیون بشکه تنظیم شده که این نشان می‌دهد که ایران به درامدی معادل 36 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی خود برای یکسال حساب کرده است.همچنین در این بودجه روزانه 297 هزار بشکه صادرات گاز در نظر گرفته شده است که به این مزان باید میزان فروش به پتروشیمی‌های داخلی را هم می‌شود اضافه کرد.‌
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها