امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126017
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
نجفقلی حبیبی عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ...

نجفقلی حبیبی عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس درباره عزاداری‌های امام حسین (ع) و مقاله‌ای که اخیراً در یکی از روزنامه‌ها منتشر کرده، گفت: بخشی از عزاداری‌های حسینی که مربوط می‌شود به ایام دهه اول و دسته‌جات و عزاداری‌ها و تظاهرات‌ها که البته بسیار هم خوب است در صورتی که شئون امام حسین (ع) رعایت شود.

وی در ادامه افزود: رعایت موازین در ایام محرم مخصوصاً در عزاداری‌ها واجب است باید از انتشار موسیقی‌های مبتذل و مداحی‌های نامناسب جلوگیری کرد اما با این حال مسلم است که تظاهرات و دسته‌جات و عزاداری‌ باید برای امام حسین (ع) برپا شود تا جلال و عظمت عاشورا در جامعه مطرح و در لابه‌لایش افکار امام حسین (ع) نیز تشریح شود.

حبیبی درباره نحوه درونی‌سازی اندیشه‌های امام حسین (ع) گفت: اینکه چرا اباعبدالله الحسین (ع) قیام کرد و به چه چیز دست یافت، دارای اهمیت است برای فهم این مطالب می‌توانیم به خطبه امر به معروف و نهی از منکر امام رجوع کنیم که بنده در یکی از روزنامه‌های کشور اخیراً شرحی بر این خطبه داشتم.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) علما را در این خطبه سرزنش می‌کردند که چرا تنها به فکر مقام خود هستند و امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنند، گفت: این خطبه بسیار شگفت‌انگیز است در نهایت باید همه قبول کنیم و مراقب باشیم که حریم اهل بیت (ع) در عزاداری‌ها رعایت شود، دست از چشم و هم چشمی و رقابت‌های باطل برداریم که اینها آسیب‌زننده به اصل حرکت است در واقع حفظ اسلام نیز با چنین چیزهایی اتفاق نمی‌افتد.

وی در پاسخ به این سؤال که این روزها مشغول نگارش چه اثری گفت: بنده خیلی نوشتنی نیستم اما چند سالی است که شرحی بر قانون ابن سینا در دست کار دارم و پروسه دراز مدتی است بنابراین نمی‌توانم بگویم که تا به کی به انجام می‌رسد، فعلاً ادامه دارد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها