امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126021
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 113
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در متن اطلاعیه شورای عالی تهیه‌کنندگان که نسخه‌ای از آن برای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در متن اطلاعیه شورای عالی تهیه‌کنندگان که نسخه‌ای از آن برای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ارسال شده آمده است:«حواشی پیش آمد به پیرامون فیلم‌های دارای پروانه نمایش؛بار دیگر معضل عدم تبیین نقشه راه و رویکرد صحیح در حوزه فرهنگ و هنر کشور و عدم تمکین به قانون را یادآور می شود.                                 

در جایی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از پایبندی و ایستادگی بر صدور مجوزهای صادره از سوی وزارت و معاونت های متبوع خود سخن می راند ؛ ممانعت از نمایش فیلم های دارای پروانه نمایش چه پیامی  را به تولید کنندگان فیلم سینمایی در بخش خصوصی منتقل می کند؟ پایبندی به ضوابط و تقویت قانون مداری در حوزه سینما چه زمانی محقق می شود تا تولید کنندگان بخش خصوصی بتوانند با آرامش دست به تولید بزنند ؟ از بی ثباتی در بخش اقتصادی گرفته تا عدم وجود سالن نمایش و مدیریت های بی ضابطه ؛ رمقی برای این سینمای نحیف نگذاشته ؛ که معضلی به معضلات آن می‌افزایید.

نمایندگان محترم مجلس به این مهم اندیشیده‌اند که با بی اعتبار کردن اندک ضوابط موجود و ایجاد اختلال و تزلزل در گردونه تولید فیلم ایرانی؛ مخاطب ایرانی را به سمت و سوی سینماهای خانگی و ماهواره سوق می دهند و عدم امنیت شغلی را برای سینماگران دامن می زنند؟                                              

اگر بنا را بر این بگذاریم که تعهدات وزیر محترم و ارائه شیوه رفتاری در حوزه مسئولیتی و اعلام آن در رسانه ها که نماینده قوه مجریه محسوب می شود ؛ بی اعتبار باشد؛ از دیگران چه انتظاری است که بر تعهدات خود باقی بمانند ؟                                                                                               

حل این مسائل تنها با ارائه پاسخ به یک سوال ساده و ابتدایی میسر است.(( آیا متولیان امور نمی‌توانند بررسی‌ها ؛‌ بایدها و نبایدها ؛‌پیش فرض‌ها ؛ اقدامات ؛ اعمال سلائق و ....... خود را به پیش از صدور پروانه نمایش موکول کنند؟))».

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها