امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126036
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
محمد احسانی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ظهر امروز با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با ...

محمد احسانی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ظهر امروز با حضور در غرفه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره بازدیدهای اخیر خود از پشت صحنه فیلم های سینمایی در حال تولید گفت: من فیلمنامه آثار را از قبل خوانده‌ام و به پشت صحنه فیلمها که می‌روم می‌بینم که از عوامل حرفه‌ای استفاده شده و امسال هم عواملی که در واقع جریان اصلی سینما هستند به کار برگشتند.

وی افزود: امسال فیلم‌های ویدیویی از جشنواره فیلم فجر حذف شدند و در جشنواره فیلم یاس گنجانده شدند به همین علت امسال کسانی در جشنواره حضور داشته باشند که پروانه سینمایی دریافت کردند.

احسانی گفت: من در بازدید اجمالی که از پشت صحنه فیلم‌ها دارم ضمن عرض خسته نباشید به عوامل اگر مشکلی در روند تولید وجود داشته باشد

وی گفت: امسال در جشنواره سی و سوم آثاری داریم که حوادث منطقه را به تصویر می‌کشد که اقبال خود هنرمندان بوده که سازمان سینمایی ایران از ‌آن استقبال کرده است.

احسانی تأ‌کید کرد: امسال مضایق بودجه‌های فرهنگی زیاد بوده و سیاست فارابی هم که بخش حمایتی سازمان سینمایی است این بود که این بودجه را توزیع کرده و بخش‌های بیشتری از فیلم‌هایی که قرار است به جشنواره برسد راه بیفتد و خیلی امکان این وجود نداشته که یک پروژه 5 میلیاردی در فارابی تولید شود.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: امسال سعی شده در سوژه هایی با مضامین فاخر سرمایه‌گذاری شود تا رنگین‌کمانی از موضوعات را در سی و سومین جشنواره فیلم فجر داشته باشیم و من دعا می‌کنم که مشکل بودجه حل شود.

احسانی درباره توقف پروژه سینمایی «امپراطور جهنم» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی گفت: بحث مهم این نوع تولیدات بودجه است و آقای ایوبی در جلسه‌ای که با حضور نهادهای مختلف فرهنگی برگزار شد اعلام کردند که سازمان سینمایی 30 درصد از هزینه تولید فیلم هایی مانند پروژه «شهید همت» آقای میرکریمی و سایر پروژه های مربوط به دفاع مقدس را تقبل می کند و با اینکه خیلی راغب هستیم تا از امثال این پروژه ها حمایت کنیم اما توان حمایت کامل را نداریم و این اعلام کماکان در قوت خود باقی است.

احسانی درباره تغییرات اخیر در سی و سومین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: این تغییرات تمرکز بر سینمای ایران را بیشتر می‌کند و تعداد 22 فیلم سودای سیمرغ و 11 فیلم اول قاعدتاً به کیفیت جشنواره کمک می‌کند و این تعداد که از کیفیت بیشتری برخوردار هستند تا شاهد ارتقای سطح آثار سی و سومین جشنواره فیلم فجر باشیم.

وی افزود: این شتابی که در اکران امسال افتاد اگر ادامه پیدا کند باید محصولات مورد علاقه اقشار و مخاطبین تولید شود تا به سطح کیفی بالایی برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها