امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126039
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این نشست‌ها با حضور چهره‌هایی چون احمد مسجدجامعی، کامران فانی، بهاءالدین خرمشاهی، حجت الاسلام و المسلمین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این نشست‌ها با حضور چهره‌هایی چون احمد مسجدجامعی، کامران فانی، بهاءالدین خرمشاهی، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی و سایر شخصیت‌های فرهنگی و ادبی کشور برگزار خواهد شد، که تجلیل از استاد «عبدالله انوار» یکی از این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

* 26 آبان؛ زمان برپایی بزرگداشت استاد عبدالله انوار در کتابخانه ملی

سیدرضا صالحی امیری، رئیس مرکز امور اسناد و کتابخانه ملی در باره این برنامه‌ها، گفت: امسال برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است. سلسله آیین‌های بزرگداشت فرهیختگان کتابخانه ملی، برنامه‌ای است که با بزرگداشت استاد سید عبدالله انوار، آغاز می‌شود و در طول هفته کتاب ادامه خواهد یافت.

به گفته صالحی امیری، این برنامه دوشنبه 26 آبان با حضور احمد مسجدجامعی، کامران فانی، بهاءالدین خرمشاهی و دیگر چهره‌های ادبی در محل کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در نخستین روز هفته کتاب از برگزیدگان کتابخانه ملی تجلیل خواهد شد، گفت: در این مراسم که یکشنبه 25 آبان برگزار می‌شود از کتابداران نمونه، اعضای نمونه کتابخانه ملی و اهداکنندگان کتاب به کتابخانه تقدیر خواهد شد.

* برگزاری همایش ملی اعتدال با حضور سیدحسن خمینی

صالحی امیری افزود: همایش ملی اعتدال، عنوان برنامه دیگری است که مرکز اسناد و کتابخانه ملی در نظر گرفته است؛ این برنامه که شامل پنل‌ها و نشست‌های علمی است، با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به عناوین دیگر برنامه‌های این هفته، گفت: رونمایی و نقد و بررسی کتاب «سبک شناسی خوشنویسی قاجار»، نشست تخصصی ضرورت شناخت جلدهای ایرانی در مرمت آنها، برگزاری 8 نشست علمی در ارزیابی کتاب‌های ایران شناسی، برگزاری نشست تخصصی با موضوع تالار رقمی اطلاع رسانی، و نشست آینده پژوهی در کتابداری، برخی از همایش‌هایی است که برای هفته کتاب در نظر گرفته شده است.

* برپایی نمایشگاه مجازی با موضوع کتاب و کتابداری در هفته کتاب

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه کارگاه‌های فرهنگی متعددی در این هفته برپا خواهند شد، بیان کرد: کارگاه‌های ارائه خدمات مرجع به کاربران کتابخانه ملی، آشنایی با خدمات مرجع کتابخانه ملی به صورت سنتی و مجازی، آشنایی با خدمات کتابخانه ملی، کارگاه تخصصی کتابداری ویژه کارکنان کتابخانه ملی، ارتقای سطح سواد اطلاعاتی کتابداران و مراجعان، آشنایی با مرمت و کارگاه آموزشی نگهداری یار مهربان ویژه گروه سنی 9 تا 12 سال در هفته کتاب برگزار می‌شود.

به گفته صالحی امیری، نمایشگاه‌هایی هم برای این هفته در نظر گرفته شده است که نمایشگاه اسنادی کتاب و کتابخانه شامل 49 عنوان در قالب 83 برگ تصویر سند یکی از آنها است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه مجازی با موضوع کتاب و کتابداری و نمایشگاه کتب جدیدالانتشار با موضوع ایران‌شناسی دو نمایشگاه دیگر این هفته است، همچنین علاوه بر این برنامه‌ها که به صورت متمرکز در مرکز اسناد و کتابخانه ملی برگزار می‌شود، رویدادهای فرهنگی متعددی هم در نمایندگی‌های استانی برگزار خواهند شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها